Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Csak úgy egy másik háziorvosho...

Csak úgy egy másik háziorvoshoz mehetek rendelésre?

Figyelt kérdés

1x voltam a rendes háziorvosunknál, de nekem a tüszős mandulagyulladàst sima náthaként kezelte. Anyukámat hagyta kiszáradni a hasmenése alatt és leordított minket, hogy székletvizsgálatot szerettünk volna kérni neki, mert 3 héten keresztül ment a hasa. Én voltam az egyetemi házi/üzemorvosnál, aki szintén leszarta, hogy meggyógyulok vagy sem. Most egy 3. orvoshoz szeretnék elmenni megnézni, hogy milyen, illetve szeretnék végre meggyógyulni :( Lehet ilyet, hogy nem ahhoz az orvoshoz tartozván beülök a rendelőbe és kivárom a soromat? :s


Köszönöm a válaszokat!!!


2015. márc. 8. 09:16
 1/5 A kérdező kommentje:
Persze, ha úgy ítélem meg, akkor át fogom magam oda kéretni. A szüleim nem nagyon hajlanak rá, de nekik is jobb lenne egy másik háziorvos.
2015. márc. 8. 09:26
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem így nem. Egy orvos sem veszi el a másiktól a "betegét". Viszont ha hallottál egy jó orvosról, akkor átkéretheted magad hozzá. Beszélj vele, hogy átvenne-e (a valós okot nem kell elmondanod, neki is kellemetlen lenne, inkább találj ki valamit, költözés vagy ilyesmi) és ha azt mondja, átvenne, akkor kérd ki a régi orvosodtól a kartonodat, jelentkezz ki tőle. Van, hogy az új orvos megteszi ezt helyetted.
2015. márc. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Nem ilyen nincsen. Csak lakcímkártyával tudsz átigazolni és ha lakcím szerint nem hozzá tartozol, akkor nem fognak felvenni.

Halkan hozzátenném hogy a háziorvos nem betegségeket kezel, hanem diagnosztizál és elirányít a megfelelő szakrendelésre (ahol pontosabb diagnosztika után elkezdik a kezelést) - maximum oltást ad be, táppénzre ír vagy tüneti kezelést csinál mint a nátha esetében.

2015. márc. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hely válogatja ezek szerint, a mienk több személyt is átvett, hogy a család együtt maradjon, bár nem egy helyen laknak, csak az egyik tartozik az ő körzetébe.

Azért a háziorvos vért is vesz, vizeletet is vizsgál, a cukorbetegeket például simán ellátja, mint a magas vérnyomásosokat is. Sokszor a beteg már nem megy vissza a szakorvoshoz, hanem a háziorvosa kezeli tovább a már kézben lévő diagnózis alapján. A kérdező által említett vírusos vagy baktériumos probléma tipikusan a háziorvos hatásköre. Ezzel nem igazán lehet hová máshová menni, mint ahogy influenzával sem. A háziorvos az első kontaktszemély.

2015. márc. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hosszan tartó légúti panaszokkal elmehetsz fül-orr-gége szakrendelésre, oda nem kell beutaló. Nálunk időpontot sem kell előre kérni. Érdeklődd meg kell-e előjegyzés nálatok?
2015. márc. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!