Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kell hálapénzt adni a pszichol...

Kell hálapénzt adni a pszichológusnak és a pszichiáternek az SZTK-ban?

Figyelt kérdés

Úgy érzem hogy a magánrendelés pszichológusoknál azért nem működötta dolog mert úgy tűnt hogy csak a pénz miatt ott tart, segíteni viszont nem tud. És végülis ebben igazam is volt, egy volt annyira tisztességes aki a harmadik alkalom után megmondta hogy ne pazaroljam tovább a pénzt, ő a problémámhoz már kevés, és menjek pszichiáterhez. Ezt az utolsó emberkét saját ösztöndíjból fedeztem, a szüleim nem tudtak róla és ezért bíztam benne.


Most egy kicsit ellentmondásba kerültem, mert "csak" egy SZTK-s pszichiáter tudott fogadni apám révén, aki küldött neki egy 10ezrest. De alapjáraton is féltem tőle mert apám ismerőse és félek hogy orvosi titoktartás az nincsen (sőt, inkább biztos vagyok benne), ezért hazudtam, és így értelemszerűen nem volt értelme az egésznek.


Viszont, ez a doki átirányított egy klinikai pszichológushoz, aki szintén SZTK-s, de benne valamiért meg tudok bízni. Teljesen váratlanul jött a dolog, ezért ha akartam se tudtam volna neki pénzt adni, de teljesen kedves volt, és meg is tudtam neki nyílni.


Apám őt is pénzelni akarja, de akkor nekem már megint befellegzett, mert megint úgy fogom érezni hogy tőle függök, és nem fogok mondani semmit.


De az is eszembe jutott hogy lehet hogy ez a pszichológus is csak azért segített mert a kollégája megosztotta vele a pénzt, és egyébként nem is foglalkozott volna velem...


Tehát most mit csináljak? Odaadjam a pénzt amit apám küld nekik, vagy passzoljam oda egy alapítványnak és mindenki jól jár?

Vagy tényleg szükségük van az orvosoknak a pénzre, és anélkül tojnak a fejemre?


Kérlek segítsetek dönteni, főleg akiknek belátásuk van az orvosi ellátás bugyraiba: ilyen esetben mi a helyzet a hálapénzzel?



2015. márc. 8. 18:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Én is SZTK-s pszichiáterhez járok, de én minden pénz nélkül csak egyszerűen időpontot kértem a pszichiátriai gondozóban ahova tartozok és ő fogadott. Utána engem is átirányított pszichológushoz, mindkettejükhöz járok már több mint egy éve elég intenzíven és soha de soha nem adtam pénz és nem is várták el. Mert ez TB alapon megy, pont azért, mert sokan nem engedhetik meg a magándokit. Szerintem egyikőjük se fogadná el, ha pénzt akarnék adni nekik. És ha én végezném az ő munkájukat és lennék az ő helyükben, én se fogadnám el.
2015. márc. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen hogy megosztottad a tapasztalatodat! :)


Egyébként én sem tudnék elfogadni pénzt a helyükben, így belegondolva. :/

2015. márc. 8. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!