Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért az ujjhegyből vesznek...

Miért az ujjhegyből vesznek legtöbbször vért, amikor az az egyik legérzékenyebb terület?

Figyelt kérdés
Az ujjhegy tele van idegvégződésekkel, és eléggé fájni tud a bökés. Vannak a testfelületnek kevésbé érzékeny területei is. Miért nem onnan vesznek? Vagy a páciens szenvedése nem szempont ennél e kérdésnél (sem)?

2015. márc. 13. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ujj oldalából veszik, ott nem érzékeny.
2015. márc. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Trafó1 ***** válasza:
100%

Mert tele van hajszálerekkel és ott lehet a legkisebb sérülések elég vérhez jutni.

Szerintem.

2015. márc. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Tőlem már rengetegszer vettek vért, de soha nem ujjbegyből. Könyökhajlati vénából, esetleg kézfejből.
2015. márc. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
3: Szerintem nem a vérvételre gondolt, hanem pl. vércukormérésre.
2015. márc. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó, hogy ki nem találod már, hogy direkt azért csinálják ott, hogy fájjon...


Ott sok a hajszálér, azért veszik onnan. Na meg az ujjadat tudod jól mozgatni, hogy mondjuk odacseppentsd a vért a kis papírkára, míg mondjuk ha a hátadat szurkálnák, az kevésbé lenne megoldható...Egyébként meg nem igazán fájdalmas, nem is értem a hisztit.

A vérvételt meg azért csinálják a könyökhajlatból, mert ott elég felületesek a vénák és ott fáj legkevésbé.

2015. márc. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én cukorbeteg vagyok, ujjból veszek vért méréshez, egyáltalán nem fáj, sőt nemrég beszereztem modernebb ujjbegyszúrót, és érezni se lehet.
2015. márc. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Abban igazatok van, hogy nem a klasszikus vérvételre gondoltam, hanem amikor csak kis mintára van szükség. Bocsánat, már rég voltam orvosnál, nem mindenre emlékszem.

De azt tudom, hogy párszor volt részem ilyenben, (egyszer vagy kétszer talán) és bizony, eléggé fájdalmas volt, jobban éreztem, mint amikor a könyökhajlatból vették.

Apám is mindig ezen csodálkozott, miért az ujjbegyet szúrják, mert ő is járt így, és sokáig nem tudott rendesen fogni utána, fájt a helye.

2015. márc. 13. 19:19
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Általában türelmetlenek, így ujjbegy tetejét szúrják mert, mert onnan jobban jön a vér. De ujjbegy oldalából fájdalommentes, csak ott nehezebb vért kicsikarni.
2015. márc. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!