Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Meddig használható fel a...

Meddig használható fel a laborban az AFP-hez levett vér?

Figyelt kérdés
Egészségügyben dolgozó szakemberek, egészségügyi végzettségűek, laborosok, kérlek segítsetek! Ha csütörtök reggel (03.12.) vették le a vért az AFP-hez (tudom, nem kötelező de az orvosom kérte nem ez a lényeg), de nem tudták elvégezni a vizsgálatot mert a labor szerint "elromlott a gép", és ma /péntek/ sem, hanem majd csak leghamarabb hétfőn lesz eredmény, "jó" lesz még akkor hozzá a vér, vagy jobb lenne ha új beutalót kérnék új vérvétellel? Mennyi ideig lehet tárolni anélkül hogy torzítana az eredményen, illetve ennél a vizsgálatnál számít-e ez?(Tudom, időpont-érzékeny a vizsgálat, 16. héten vagyok, jövő hét a 17. lesz.)

2015. márc. 13. 19:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Remélem lesz aki nálam pontosabb választ is tud adni Neked.

Az a kérdés milyen gép romlott el. A vért le tudják fagyasztani, majd kiengedni és abból a vizsgálatot elvégezni a nélkül, hogy bármi baja lenne. Ha kiadnak belőle eredményt akkor biztos megoldották valahogy, hiszen különben ismételniük kellene.


Az AFP-vel egyébként az a gond, hogy nagyon pontatlan, úgy kb. 50%-os a találati aránya. ugyanannyi mint egy feldobott érmének. Ilyenkor manapság az integrál vagy még inkább a quartett tesztet szokták csinálni, ami jóval pontosabb nemhogy az AFP-nél, de a kombinált tesztnél is.

2015. márc. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Nem tudom, milyen gép romlott el, azt nem közölték, de jó tudni hogy fagyasztás után a felengedett vérből is meg tudják csinálni a tesztet. Meglátjuk. Gondolom ha eltérés lesz még ha fals is kérnek majd más vizsgálatot is :).
2015. márc. 14. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!