Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Röntgen asszisztenseket is...

Röntgen asszisztenseket is beosztják ügyeletbe? Ők mennyit dolgoznak?

Figyelt kérdés

A rönten asszisztensek mennyit dolgoznak?Én olvastam valahol,hogy max napi 6 óra a megengedett a sugár miatt.

De ügyeletbe is be szokták őket osztani?

Menni szoktak hétvégén,karácsonykor,szilveszterkor dolgozni?

Mennyire stresszes meló?



2015. márc. 17. 19:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Természetes, hogy mindíg dolgoznak, nem is értem ez mitől kérdés...

Ha betegnek szükséges, rtg, uh, CT. MR vizsgálat, akkor kell asszisztencia is, és ez BÁRMIKOR történhet.

Vicces lenne, ha egy péntek esti közúti balesetes megvárná a hétfő reggel 08 órát a röntgennel...

2015. márc. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Hat óra igen amennyit elvileg sugárban lehet tölteni, de a gyakorlatban van amikor többet ott kell lenni. Ha ügyelni kell akkor 12óra, ha egésznapos akkor 24órás az ügyelet, a hét minden napján ügyel valaki, ünnepnapokon is. Van pár olyan szakrendelő ahol nem kell ügyelni. Van készenléti ügyelet, az azt jelenti, hogy otthon alszol, de ha eset van akkor egy órán belül be kell, hogy érj a melóhelyre röntgenezni, és ha végeztél, és nem kell más felvétel, akkor mehetsz haza aludni. Amúgy a rendes ügyelet az ottalvós, ha szerencséd van tudsz aludni. Stresszes tud lenni, főleg az ügyelet miatt. Én olyan helyen dolgozom ahol nem kell ügyelni, így már kevésbé viszem haza a benti dolgokat.
2016. júl. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!