Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Sztk-ba miért kell vérvételért...

Sztk-ba miért kell vérvételért fizetni?

Figyelt kérdés
A lányomnak erős immunrendszere volt, de ősz óta legyengült. Elvittem az orvoshoz, ő vérvételt javasolt, ma kértem időpontot. Április 27-re kaptunk és még fizetni is kell érte :( Sztk-ba megyünk ezért nem értem.
2015. márc. 25. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is fizetni kellett egy állítólag TB által támogatott ortézisért. A férjemnek meg a gennyes kezére nem írtak antibiotikumot és privát kellett megszerezni, mert műtét után hetekkel sem javult. A vérvétel nálunk eddig ingyenes volt.
2015. márc. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a beutaló orvostól.
2015. márc. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hol?

Melyik városban?

2015. márc. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet valami speciális vizsgálat?
2015. márc. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A háziorvos (aki javasolta a vérvételt) azt mondta TB-re megy így nem kéne fizetni.

Egy általános vérvétel lesz. Debrecen, de Hajdúnánáson lakunk.

2015. márc. 25. 21:37
 6/7 anonim ***** válasza:

Kizárt, hogy egy normál vérvételért fizetni kelljen úgy, hogy orvos küld, oda tartoztok és a TB fizetésével sincs semmi probléma. Ha ez a helyzet akkor valaki valamit nagyon kamuzik és sunyiba akarják ezt a pénzt elrakni.

De engem az is meglepett, hogy időpontot kell kérni. Az én lehetőségeimnél úgy van, hogy odamegyünk, beállunk a sorba és annyi. Meg van ahol sorszám húzás van. Vagy ha valahol csak ritkábban rendeznek vérvételt, akkor ott megmondják melyik nap lesz hánytól hányig. Valahogy kételkedem benne, hogy Debrecenben ennyire más volna a helyzet. De lehet, hogy én vagyok a naiv. Meg kéne kérdezned hogy egy ilyen alapvető ellátásért mégis milyen alapon kéne fizetned.

2015. márc. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mikor bementem még bunkók is voltak, szóval úgy döntöttem elmegyünk máshova vérvételre
2015. márc. 26. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!