Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A lent leírtak alapján hova...

A lent leírtak alapján hova mehetnék pszichológushoz? 13/L

Figyelt kérdés
Ingyenesre szeretnék, ugyanis nincs saját pénzem a kifizetésére. Van beutalóm és TB-m is. Szerintem szorongással küszködök, de biztosra akarok menni és ki is kezelni ezt. Cegléd, Monor, Üllő, Vecsés és a XIX. kerület jöhet szóba. Valaki tud segíteni?

2015. márc. 28. 13:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Általában a nevelési tanácsadókban lehet ingyen igénybe venni pszichológusi segítséget vagy az iskolában, sok helyen van már iskolai pszichológus. De mindegyik igénybevételéhez a szüleid beleegyezése szükséges, én úgy tudom.
2015. márc. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
18%
Az ilyen ingyenes/iskolai "gyermekpszichológusok" megtanulnak minden lehetséges problémára egy szöveget, amit elmondanak, ha elmész. Ezeket a neten is megalálod és elolvashatod. Ha tényleg gondod van, ne így oldd meg, ha meg azt veszed észre, hogy a találkozás után jobban vagy, akkor vagy nem is volt semmi bajod, vagy nincs annyi eszed, hogy egy alapvető, logikus választ megtalálj. Az első jó, a második kevésbé. Ha úgy érzed, hogy segítségre van szükséged, beszélj a szüleiddel...
2015. márc. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A szüleimmel beszéltem erről de tesznek rá magasról.

Nincs a környékbeli sulikban iskolapszichológus.

Várom mások válaszát is.

2015. márc. 28. 15:02
 4/12 anonim ***** válasza:
Milyen beutalód van?
2015. márc. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Engem is érdekel, milyen beutalód van.

Azzal elmész akkor akárhová, és megmondod, amit ide kiírtál. Aki tényleg pszichológusnak nevezhető, az nem fog elküldeni, hogy előbb szerezz pénzt, az 100%.

Ha kaptál beutalót, akkor meg csak mondott valamit az orvos, hogy mégis hova menj vele.

2015. márc. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Elmentem a háziorvosomhoz, és adott egy olyan beutalót, amire annyi van írva, hogy pszichológushoz kell mennem. Mondta, hogy bármilyen pszichológusnál felhasználható ez.
2015. márc. 28. 15:43
 7/12 A kérdező kommentje:
Ajánlotta a helyi pszichológiát de kiderült, hogy az már nem is üzemel.
2015. márc. 28. 15:44
 8/12 anonim ***** válasza:
Hogy ajánlhatott olyat, ami nincs is? Menj vissza hozzá, és mondd meg neki, hogy azt sem tudod, hová menj. Nem nehezebb ott megkérdezni, mint itt, és ott választ is fogsz kapni rá, itt meg nem, mivel kb. senki nem nézi meg a kérdésed, aki a közeledben lakik és jár valamilyen gyermekpszichológushoz. Az orvosod majd telefonál egyet-kettőt és megmondja, hogy mi a helyzet.
2015. márc. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ő úgy tudta, hogy itt helyben van pszichológia, de már egy éve megszűnt. Nem tehet róla, hogy nem tudott róla. Nem fogom ezzel zaklatni.
2015. márc. 28. 17:55
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Tehát van egy felnőtt, a házidokid, aki támogatna abban, hogy pszichológushoz menjél és még tippet is adott, hogy hova, de az a hely már nincs. Miért is lenne zaklatás, ha 13évesen ezután nem te akarnád 0 tapasztalattal megtalálni azt a helyet, ahol fogadnak, hanem visszamennél megkérdezni, hogy ha oda nem mehetsz, akkor mégis hova mehetnél? Ezzel semmi rosszat nem tennél, csak elismernéd, hogy te se tudsz mindent és 13 évesen nem vagy olyan profi problémamegoldó, mint a sok tapasztalattal rendelkező felnőttek. Segítséget kérni és kérdezni ha nem tudsz valamit, sosem szégyen. Sőt, sokszor az emberek pont azzal bonyolítják túl, hogy ezeket ki akarják hagyni, pedig 100x egyszerűbb megoldás volna egyszerűen csak kérdezni.

Amúgy 13 évesnél a legtöbb pszichológus csak a szülő bevonásával fogad. Ami érthető, mert a problémáid jó része a családból származhat és amúgy is ők a felelősek érted. Mondjuk iskolapszichológushoz lehet menni a szülő tudta nélkül, de máshol... hát necces.

2015. márc. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!