Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Érdemes megindítani egy pert...

Érdemes megindítani egy pert a Tbányai Szent Borbála (Hunyadi) kórház ellen? Okok lennt

Figyelt kérdés

Az előzmények:Még tavaly Augusztus utolsó hetében airsoftozás közben lezuhantam 5 méter magasról(1 emeletről) amikor eltaláltak jeleztem a találatot meg minden és azt hittem kikerültem az 1m2-es lyukakat oszt melléléptem és lezuhantam.Először azt hittem itt a végem. Összesen 4-en airsoftoztunk én + 2 bátyám meg egy haverjuk. Kihívták a mentőket az is 10 perc volt amíg megérkeztek. Bekerültem a kórházba.


Miután felébredtem az altatásból, rögtön az orvos beszológatott, hogy miért ordíbálok meg káromkodok bemondom neki, hogy ha magának is így fájna a háta meg az egész teste sztem maga is ordibálna. Erre nem felelt semmit és csak kiröhögött. Aztán amikor megröntgeneztek az is vagy 30 perc volt...Aztán bekerültem a gyerekosztályra megfigyelés alá. (3 napig elvileg)


Aztán ez alatti 3 napi tapasztalatomat mesélem el.:

-Az orvosok alig segítettek valamit. Muterom szólt, hogy hozzanak valami fáslit vagy valamit, hogy a hátamat megtámaszthassam meg kevésbé fájjon, de azt mondták rá, hogy semmi szükség rá. Infuzióba is csak sós vízet meg kétszer kaptam összesen infuzion át még algupirint(Nem értem, hogy miért nem kaptam meg a tablettás változatot)azt a semmit sem érő nurofent kaptam meg amitől csak kipatógtam. Amikor szóltam, hogy felszeretnék állni, hogy segítsenek, de nem segítettek semmit csak mondták állj fel magadtól. Kaját is csak elvétve kaptam az orvosoktól. Aztán 1 viziten ilyet szól a orvos, hogy csak zuzodásom van. Mondom pfuu akkor jól jártam. Aztán még az orvosok is még csesztettek a 3-dik napon mert a 3-dik napos viziten még aszonták hát idáig jól vagyok oszt ilyet szól az orvosom, hogy még benntartatna egy napig.(a 3-dik viziten sikerült olyan 30 mpre felállnom nagynehezen) Magyarul 4 napig voltam benn. (hát mondom nane)


4 napon is amikor fürődnöm kellett volna, mert tiszta büdős voltam.Amugy ilyet szól az orvos a muterom jelenlétében, hogy ideje lenne lezuhanyozni. Mondom neki h zuhanyozzak le ha a terem másik végében van a zuhanyzó+ nem is bírtam felállni meg még odáig elsétálni. (amikor sikerült is egyetlen egyszer akkor is csak támaszkodtam)Ja és a gyerekosztályon voltam. 17 éves létemre (akkor mondjuk még 16 voltam)


Összefoglalva:4 napon keresztül az orvosok nem segítettek szinte semmit még szólásra sem.


Aztán még utó események:A 4 nap végén amikor már haza mehettem a muterom becsempészet 2 db algupirint nagy nehezen azért nem fájt annyira akkoriban a hátam amikor sétáltam le a kocsihoz.Aztán amikor nehezen feltápászkodtam össze volt csomagolva mindenem akkor az orvos a két zacskót (amibe a ruha meg a kajám maradéka volt) szószerint beleb****a a két kezembe.A röntgenek után is érdeklődtem, de nem adták oda nekem/muteromnak.Pedig tudom jól, hogy oda szokták adni.


Aztán szeptember otthonlét 1 ideig. Októberben voltam suliban kemény 3 napot a 3 nap végén nem bírtam már haza vinni a táskám.Annyira fájt a hátam.4-dik napon még felállni se bírtam reggel. Aztán irány a korház megint oktober 4-én dél fele. Megröntgeneztek megint ott nem derült ki semmi. Aztán at egyik orvos agyából kipattant, hogy hoppá menjek el pestre MRI-re. Aztán Novemeber közepére kaptam időpontot. Az MRI-s vizsgálati s megvolt ott derült ki h az egyik porcom a lumbális gerincben enyhén ék alakba össze volt/van nyomódva 20%-an + 2 csigolyám elvan/elvolt repedve.Decmeber 6-án bementem a tbi korházba megint ahol kezeltek és ott bemondták, hogy ezzel nem lehet csinálni semmit, még a műtét se javasolt

(nem is hagynám megműtetni magam ezentúl és nem is fogom)...Aztán az orvos agyából kipattasnt menjek a gőzbe hátha helyreáll. De nem is ér az se semmit. (Na jó annyi, hogy megtanultam úszni :D de többet nem) Közben elintéztettem a magántanulást meg minden egyéb ügyemet.A röntgent is csak januárba adták oda a szemetek, mert mindig mondta az egyik orvos,, hogy lent vannak a röntgenek...De semmi megkérdeztem ott is 2-3 orvost, hogy hol lehet meglelni a röntgenek de mindegyik mást mondót...Gondoltam ebből elég aztán 3-dik alkalommal mikor a gyerekosztályra mentem be ahol 100%-ig sejtettem, hogy tárolják a röntgeneket és voálá ott volt mind végig. Csak aztán erélyesen beszóltam, hogy szépen adják ide a röntgeneket végül aztán ide is adták...nagy nehezen. De végül meglett.


Na szerintetek az ilyesmi miatt érdemes beperelni ezt a korházat ennyi tökölde után?


Ui.:Bocs, hogy ennyire hosszú lett...


2010. febr. 18. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem, nem érdemes. Még a komolyabb műhibaperek 80%-át is a kórházak nyerik. Az, hogy így bántak veled, ez nem egyedi eset, ez máshol is megvan. A felháborodáson kívül nem tudsz mit tenni.
2010. febr. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Talán te se a megfelelő hangnemben, hangsúllyal beszéltél a kórház dolgozóival :S

És nem az orvosok szoktak segíteni pl. felállni, hanem a nővérek

2010. febr. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
háát haver ezen nagyon látni h kamu szal nem is válaszolok..:) téll bocs de ez az oldal nem erröl szol nem mesevilág ez komoly dolog ja és iennel ne hülyéskedj sztem
2010. febr. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez egy velem tényleg megtörtént eset. Akár hiszed akár nem.
2010. febr. 18. 18:15
 5/8 A kérdező kommentje:
2-es válaszolónak:Nekem az orvosok meg a nővérek full ugyanazok...Amúgy meg én kulturáltan szóltam hozzájuk a legelső alkalomtól kezdve amikor a mentőből kivettek és amikor a gyerekosztályra is kerültem akkor is betartottam a kulturáltság alapszabályait egészen a második nap kezdetéig amikor már kezdtem egy kicsit megalázónak érezni azt, ahogy beszéltek velem. Olyan hülye óvodásnak néztek és még sorolhatnám, hogy miként meg hogyan kezeltek izomból félre...(beszéd értelemben persze)
2010. febr. 18. 18:25
 6/8 anonim ***** válasza:
A felháborodást megértem, de nem érdemes kórházat perelni. Vszínűleg a végén neked kellene fizetni, nem a kórháznak... Sajna Magyarországon kórház ellen nagyon nagyon nehéz pert nyerni. Ajánlom a Mik vagytok ti, Istenek című könyvet, az megtörtént (mo-i) műhibákról és műhibaperekről szól...iszonyat durva:(
2010. febr. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor hagyom a fenébe. :(
2010. febr. 19. 18:46
 8/8 2diplomás válasza:
Simán megérdemelnék már hogy valaki lépjen ez ügyben mert egész egyszerűen felháborító a kórház,eddig csak csalódtam,és akivel beszéltem mindenki azt mondta hogy nem kapta a megfelelő ellátást,amit kellett volna,van olyan akinek tört az ujja,és a mai napig görbe mert rosszul rakták össze...vagy épp elkezelték.Merem állítani,mert nem vagyok tatabányai,hogy minden másik kórház ezerszer jobb mint ez,mert ide nem szívesen megyek,még muszájból sem már!!!!! Sok fejnek porba kéne hullni már itt,talán egyszer eljön ez a dicső nap is!!!!
2012. nov. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!