Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen vizsgálatokat végeznek...

Milyen vizsgálatokat végeznek a reumatológián? Reuma gyanúra.

Figyelt kérdés
2010. febr. 18. 16:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom mire gondolsz amikor azt írod Reuma gyanú????

Elöszőr is fizikálisan megvizsgál az adott szakorvos tetőtől talpig,mjd ha szükségesnnek tartja RTG,Labor,Csontritkulás!!!Mi a panasz???Könyebb lenne a válasz!!!

2010. febr. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nincs olyan betegség, hogy reuma.
2010. febr. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A pontos leírás,amit a körzeti doki írt : "A kéz és láb kisízületeinek duzzanata és fájdalma"

Miért nincs olyan betegség, hogy reuma? Akkor minek számít?

2010. febr. 19. 10:12
 4/10 anonim ***** válasza:

Én írtam, hogy nincs. Nincs olyan betegség, aminek ez a neve, ez egy általános elnevezés az ízületi, mozgésszervi fájdalmakra. Kb. olyan, mint a rák, ami sok-sokféle betegségnek az összefoglaló neve, de orvosilag önmagában semmitmondó. Az, amit most leírtál, már többet mond. Ezen belül még mindig sokféle betegség lehetséges.


Azért érdekel, mert gyógymasszőr vagyok, és tudom, hogy a reumatológiai betegségek közül nagyon sok gyógyítható masszázzsal, de a legtöbb orvosnak általában eszébe sem jut masszőrhöz küldeni a beteget. A reumatológusoknak talán még inkább. Tehát ha mész a reumatológushoz, akkor mindenképpen kérdezd meg a betegség pontos nevét, és hogy masszázzsal gyógyítható-e.

2010. febr. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod! Hát igen,jobban örülnék egy ilyen gyógymódnak,mintha gyógyszereket írnának fel! Eleve nem szedek gyógyszereket csak ha nagyon-nagyon muszály!

És erre az általam leírt tünetekre,van valami ötleted, hogy mi lehet ez? Mert úgy tudom, hogy az ízületi gyulladás sokszor valamilyen más betegség következménye.

2010. febr. 19. 19:35
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát, van egy szerződésem a reumatológussal, hogy ő nem masszíroz, én meg nem diagnosztizálok. :-) De ha segíteni tudok, akkor szóljál!
2010. febr. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
:) :) :)
2010. febr. 20. 18:02
 8/10 anonim ***** válasza:
Na, sikerült eljutni a reumatológushoz?
2010. febr. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát,nem megy az olyan gyorsan!!! :(

2 hónap múlva tudok menni,akkorra volt csak időpont. :(

2010. márc. 1. 11:03
 10/10 anonim ***** válasza:
Elképesztő.
2010. márc. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!