Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Könyített gipsz kb mennyibe...

Norbi9701 kérdése:

Könyített gipsz kb mennyibe kerül (lábközépcsonttörés, járó gipsz lesz), és mikor kell jeleznem az orvosnak?

Figyelt kérdés
Holnap kell visszamennem az orvoshoz, 1 hét gipszsín és 2 hét körkörös gipsz után, már járógipszet kapok. Könnyített gipszet szeretnék kérni, elég jeleznem ha már a rendelőben vagyok, vagy még reggel hívjam fel, és úgy kb mennyibe fog kerülni, 45-s lábméret, nem tudom h számít-e.
2015. ápr. 7. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Kb 4-5 tekercs fog kelleni, tekercsenként kb 2 ezer ft az ára. Ha van gyógyászati segédeszköz bolt a közelben akkor ráérsz a rendelőben szólni. Megbeszélitek, hogy mennyi kell, megveszed, visszamész és fölteszik.

Hozzáteszem, nem csak magát a műanyag gipszet kell megvenni. Kell hozzá a gipsz alá anyag, ami mondjuk csak pár száz ft, de pl a járócipő már megint csk több ezres tétel. A műanyag gipszre nem lehet közvetlen rálépni, és sarkat se nagyon lehet rá szerelni, így azt is gyógyászati segédeszközösnél kell megvenni.

Bár egyszer láttam, hogy kibelezett mamuszt húztak rá, és tök jól nézett ki. Ilyet: [link]

2015. ápr. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én felhívtam a kórházat mielőtt mentem, hogy lehet-e kérni a könnyített gipszet? Kapcsolják a gipszelőt, és megmondják. Általában tartanak, az ára kb 10000 Ft lesz. Azt tanácsolnám, hogy mielőtt ráteszik a lábadra, ne tedd fel magasra a lábad, nyugodtan lógasd. Nekem azt mondták fel kell tenni a székre, mert bedagad. Ennek az lett az eredménye, hogy kibírhatatlanul bedagadt és aludni sem tudtam a műanyag gipszben. Majdnem végig szenvedtem vele. Végül elreszeltük és megnyitottuk két helyen.
2015. ápr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
13500 Forintba került végül, 3 tekercset használt fel az orvos, szerencsére nem volt dagadassal kapcsolatos gondom :)
2015. ápr. 10. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!