Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egy transzexuális nő mütét...

Egy transzexuális nő mütét után, mikor már lett női nemiszerve budapesten hova mehet nőgyogyászhoz?

Figyelt kérdés

Nem ebben az országban volt a mütét, szóval azt ne irjátok.


Messze volt innen nagyon.



2015. ápr. 10. 17:23
 1/7 A kérdező kommentje:
kérem csak az válaszoljon, aki normális választ tud adni. fontos lenne
2015. ápr. 10. 17:57
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Mivel elsődleges, vagy eredeti női nemi szervei nincsenek, (azaz méhe, petefészke, hüvelye, eredeti, mirigyes mellszövete), így nem hiszem, hogy kellene nőgyógyászhoz járnia.
2015. ápr. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem se kell nőgyógyászhoz menni!!!
2015. ápr. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy lenne keresnivalója nőgyógyásznál, inkább attól a dokitól kéne ezt megkérdezni, aki az "átváltoztatást" csinálta.
2015. ápr. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
hüvelye van, azt csinálnak én úgy tudom :) de szerintem a kérdező itt nem is kimondottan nőgyógyászati vizsgálatra gondolhat, hanem biztos van éves (vagy féléves) kontroll, ahol megvizsgálják minden rendben van-e a műtéti beavatkozás után... szerintem ezt nem nőgyógyász vizsgálja hanem plasztikai sebész??? vagy nem tudom milyen orvos aki ezt a műtétet végzi... szóval olyat keress :) (ha rosszul gondolom és tényleg nőgyógyász kell, akkor én se hiszem, hogy kéne...)
2015. ápr. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Először keresd fel a sebészedet, tánha tud választ adni a kérdésedre. Ha Műtétedet külföldön csináltattad, illetve ténylegesen nőgyógyászati problémáról van szó, akkor próbáld meg Gasztonyit. Ha MtFnek hormont ír, akkor lehet, hogy meg is vizsgál.


Szkeptikusoknak:

A modern technológiával készült beavatkozások után a hüvelyben normál hüvelyflóra alakul ki. E mellett van annyi nem bőr szövet a transzok hüvelyében, ami legalább részleges nedvesedést tesz lehetővé. Ez a behatoláshoz nem elegendő, de ahhoz igen, hogy mindenféle fertőzések meg tudjanak telepedni, amik a rendes nőknél előfordulhatnak. Hüvelynek hüvely, onnantól kezdve úgy is kell kezelni, még ha nincs is petefészek, ill. méh.


#1: A transz nőknek a melle a hormontól nő ki. Igaz, sokkal kissebb, mint egy született nőnek, és éppen ezért nagyon gyakori transzoknál a szilikon cici. Viszont mivel hormon után a második pubertás pontosan ugyanaz, mint egy rendes nőnél, ezért ugyanolyan mirigyes mellszövet kialakul. (25 év alatti páciensnél 3 hó női hormonkezelés után végzett UH vizsgálaton kamasz lányra jellemző normális mirigyállomány mutatható ki.) Ha a hormont fiatalon kezdte el, még akár képes lehet szoptatni is.

2015. ápr. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A 6. válaszolót kijavítanám.

Végeznek már olyan műtéteket is, hogy képes legyen jobban nedvesedni a hüv3ly.

2022. máj. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!