Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Rivotril gyógyszer bevétele...

Rivotril gyógyszer bevétele után mennyi idővel lehet alkoholt fogyasztani?

Figyelt kérdés

2015. máj. 11. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyire szeretnéd kiütni magad.


Ha nagyon, akkor azzal öblíted le. Ha nem annyira, akkor vársz az ivással.


Ha nem akarsz drogozni, akkor egyiket sem fogyasztod. Huhh, hogy melyik a jó választás? Nincsen jó válasz, legjobb lenne úgy élni az életet, hogy nem mérgezzük a májunkat, de én tényleg megértem, tudom hogy nehéz.

2015. máj. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Figyelmeztetések és óvintézkedések

A Rivotril szedése előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével

- ha tüdő-, máj-, vagy vesebetegsége van.

- ha korábban volt már alkohol- vagy drogfüggő.

- ha kisagyi vagy gerincvelői eredetű izomkoordinációs zavarban szenved (cerebelláris vagy spinális ataxia), melynek következtében előfordulhat végtagremegés, egyensúlyvesztés, elmosódott, nehezen érthető beszéd, szemrángás.

- ha akut alkohol- vagy kábítószer mérgezése van

- ha élete során volt már depressziós és/vagy volt már öngyilkossági kísérlete. Forduljon orvosához, ha öngyilkossági gondolatai vannak. Orvosa a megfelelő kezelést fogja alkalmazni és szoros megfigyelés alatt fogja tartani Önt.

- ha a porfíriának nevezett, ritka, örökletes vérképzőszervi betegségben szenved.

- ha légúti betegségben szenved.

- időseknél és legyengült betegeknél.

Ha a fentiek közül bármelyik vonatkozik Önre, vagy ha bizonytalan, beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével, mielőtt elkezdi szedni a Rivotril-t.

A benzodiazepinek alkalmazása függőséghez vezethet, különösen alkoholista, vagy drogfüggő egyéneken. A függőség hosszú időtartamú vagy nagy adaggal történő kezelés esetén beszédzavart, koordinációs zavart, bizonytalan járást és memóriazavart okozhat.

2015. máj. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! természetesen nem azzal akarom leöblíteni, tegnap vettem be egy tablettát és ma a barátokkal iszogatnánk egy kicsit...:)
2015. máj. 11. 17:14
 4/6 anonim ***** válasza:

Szinte mindenképpen függőséget okoz a hosszabb távú használat :)

De hát aki úgy dönt, hogy neki nyugtató kell.. úgysem lehet felülbírálni :)

2015. máj. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

így már ürül a gyógyszer, nem lesz együttes hatása a ma délután-este elfogyasztott alkohollal.


Ettől függetlenül komolyan nem ajánljuk a benzodiazepineket. Így, ismeretlen és idegen emberként, de jó szándékkal, nagyon nem.. de biztos átgondoltad hogy ilyet fogyasztasz.. remélem keresel jobb megoldást és találsz is!

2015. máj. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
saját tapasztalat: tegnapelőtt este vettem be rivotrilt, tegnap este haverokkal elmentünk sörözni és hát jobban megártott a szokásosnál, 4 sör után már szédültem meg nem voltam valami jól. (normál esetben ennyitől pont jó lesz a kedvem)
2015. jún. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!