Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Agykoponya CT vizsgálat...

Agykoponya CT vizsgálat kimutatja a daganatot?

Figyelt kérdés
Illetve ha a fejben bármi eltérő dolog van?
2015. máj. 16. 06:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, erre szokták használni főleg a CT-t, hogy a tumorokat kimutassák vele, de lehetséges, hogy egy MR-en jobban látszana.
2015. máj. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, kedves vagy!

Szeretnék egy ilyen vizsgálatra elmenni, de gondom nem úgy megy, hogy kapok egy beutalót, és máris megcsinálják.

2015. máj. 18. 20:02
 3/7 anonim ***** válasza:
Áh, sajnos nem. Nekem magánúton 4 nap volt MR-re a várakozás, CT-re állítólag még több. Elmész az orvosodhoz, ha ilyen gyanúd van, ő ha jónak látja akkor a kettő valamelyikére ad beutalót ami legrosszabb esetben hónapokkal később lesz, akkor elmész és 3-5 óra múlva meg is van a leleted egy szép lemezen, írásos elemzéssel együtt. Mivel eléggé költséges eljárás (bár én CT-n nem voltam, az MR is 19000 forint volt az államnak, hasonlításképpen a röntgen kb 800-1600 forint között mozog), ezért minden gyanúval nem küldenek oda, előbb szinte biztos, hogy egy röntgenre fognak elküldeni, majd utána fognak csak esetleg CT-re küldeni. Kitartást és sok sikert kívánok hozzá.
2015. máj. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon kedves vagy, hogy írtál.

Bennem merült fel mostanában, hogy esetleg ez lehet a bajom...

Fejfájós vagyok gyerekkorom óta. Gyerekként vizsgáltak, minden rendben volt.

Nem migrénesen, de fáj a fejem, és úgy gondoltam most így felnőttként ismét szeretném ezt a vizsgálatot.

Azt nem tudom, hogy az időnkénti hányinger, gyengeség , fáradtság állhat-e a háttérben, vagy "csak" tényleg fáradt vagyok....

Gondoltam én is maszekra, megkérdezhetem, hogy te merre voltál?

Én Pestre tudnék elmenni,szerinted elég lenne egy Agykoponya natív CT vizsgálat, vagy kell a kontrasztanyag is?

2015. máj. 19. 06:38
 5/7 anonim ***** válasza:
Én Győrben voltam vizsgálaton. Szerintem kelleni fog a kontrasztanyag, mert ha nem daganat, akkor előfordulhat, hogy egy ér van beszűkülve vagy kialakulóban van trombózis, és az is okozhatja a problémát, a kontrasztanyag pedig ugye rendkívül jól mutatja az erek szerkezetét. Érdemes háziorvosodnál mondani, hogy erre gyanakszol, majd ő eldönti, hogy hogyan is lesz tovább.
2015. máj. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod, ma voltam a körzeti orvosnál.

Első lépésként kaptam egy teljes vérképre beutalót, kaptam a szemészetre is, és úgy döntöttem akkor elmegyek majd a fülészetre is, ezt a napot akkor erre a kivizsgálásra szentelem.

Szerinted egy vérvétel kimutatna valamit, ha eltérés lenne?

2015. máj. 20. 16:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Kimutathatja, de mivel az agydaganatoknak rengeteg altípusa van, mind rossz és jóindulatú oldalon egyaránt, ezért nem biztos. Esetleg egy limfocitaszám emelkedésével vagy valami hasonló immunrendszerhez kapcsolódó vérelem emelkedése lesz észrevehető rajta, de én nem vagyok orvos, majd ő eldönti, hogy mi a helyzet :)
2015. máj. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!