Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tegnap kaptam egy levelet a...

Tegnap kaptam egy levelet a NAV-tól amiben közlik, hogy TB elmaradásom van. Az összeg megfizethetetlen. Mit tudnék még tenni?

Figyelt kérdés
Tegnap kaptam egy levelet a NAV-tól amiben közlik, hogy az "Ön biztosítási jogviszonnyal vagy egészségügyi szolgáltatásra való jogosultsággal 2013.12.16-tól kezdődően sem az országos egészségügyi pénztár, sem a NAV nyilvántartása szerint nem rendelkezik." És ezt majd meg kell fizetnem. A szakképzésem elvégzése után 2013 június 24, -én a munkaügyi központba regisztráltam, pont azért hogy ne kelljen járulékokat fizetnem, mert nem tudtam miből fizetni. Úgy tudtam, hogy aki regisztrált álláskereső, az mentesül amíg munkát nem talál. Erről ott nem tájékoztattak, sem a NAV felől nem érkezett semmilyen megkeresés ebben az időintervallumban, csak most. A regisztrációm óta vagyok munkanélküli, nincs és nem volt keresetem, nem részesülök semmilyen ellátásban. Illetve egészségügyi szolgáltatást sem vettem igénybe az elmúlt 7 évben. Ez több mint 150e forint lenne amit meg kell fizetnem. Az ügyintéző azt mondta, hogy nincs olyan hogy törlés, meg részleges törlés.
2015. máj. 27. 15:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Így már jártam én is. Annyi hogy nekem nem kellett mert volt bizonyítékom, hogy külföldön dolgoztam. Viszont azt az időtamit itthon töltöttem ki kellett fizetni. Én akkor utánajártam, attól, mert regisztrált álláskereső vagy még kell a TB-t fizetni. Úgy tudom részletre is lehet a tartozást de ezt személyesen kell elintézni. Sajnos én is úgy látom, hogy erre egyáltalán nem hívják fel a figyelmet és sokan nem számítanak rá.
2015. máj. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyben vagy részletben fizetni
2015. máj. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Rossz hírem van: a hivatalt egyáltalán nem érdekli, hogy volt-e/van-e miből fizetned, nem érdekli őket az sem, hogy vettél-e igénybe ellátást. A kisemberen az utolsó csepp véréig élősködnek, nincs olyan, hogy nem fizeted ki a tartozásodat. Részletfizetést tudsz kérni, készülj fel egy nagyon elhúzódó procedúrára, amiben senki nem lesz segítőkész veled szemben.
2015. máj. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!