Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kell e fizetnem egy állami...

Kell e fizetnem egy állami egészségügyi intézetben, ha nem kerületi lakos vagyok?

Figyelt kérdés

Nőgyógyásznál voltam a Semmelweis klinikán, a nőgyógyászati ambulancián (! ami ugye ambulancia, elvileg bárki bemehet, ha van TB biztosítása), hasfájással, valamint receptet kértem fog. tablettára. Az orvos közölte, hogy jó, akkor rákszűrés és ultrahang, a végén pedig közölte, hogy ezért általában 7000-et kér, de diákoktól csak 5000-et, erre megkérdeztem nevetve, hogy ez elvileg ambulancia, hogy lehet ez.. erre elmondta még egyszer, hogy a rákszűrés és az ultrahang ennyi, plusz a recept, amit elvileg fel sem számolt.. meg habogott valamit arról, hogy mettől meddig van ambuláns rendelés. Senki nem közölte, hogy ez lenne ambuláns rendelés, a gond pedig természetesen az, hogy semmit nem lehet bizonyítani: sem azt, hogy fizettem, sem azt, hogy nem tájékoztatott az elején. Most folyik itthon a vita (18 múltam), hogy vajon ez legális volt e, vagy sem. Egyrészt, kettesben voltunk, mikor elkérte a pénzt, és nem adott számlát. Másrészről viszont mivel én Budapesten kívül lakom (15 km-rel), tehát nem tartozom a VIII. kerülethez, én azt is el tudom képzelni, hogy itt számít a körzeti hova-tartozás, a recepciós is ezt igazolta, bár Ő nem tudhatja igazán. Én egyébként úgy tudom, hogy ha más kerületbe megyek, ők csak sürgősségi eseteket kötelesek ellátni.

A korrekt nyilván az lett volna, ha a vizsgálatok elején közli, hogy ez pénzbe fog kerülni, stbi., így rendben lett volna. De utólag közölni, és számlát sem adni..

Jogos volt?


2010. febr. 26. 20:38
 1/1 A kérdező kommentje:
*ez ne lenne ambuláns rendelés
2010. febr. 26. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!