Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Dalacin 300mg-is tablettából...

Dalacin 300mg-is tablettából elég ha kettőt szedek naponta?

Figyelt kérdés
Nem nagyon akarom túlzásba vinni a dolgot, és elég szépen gyógyul már a sebem is. Szájsebészeti műtét utánra kaptam.

2015. jún. 1. 13:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Csak akkor vegyél be belőle ha tényleg vannak még fájdalmaid.
2015. jún. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
2-3 napja kezdtem el. Legszívesebben már most abbahagynám, de azt mondják végig kell szedni.
2015. jún. 1. 13:28
 3/13 anonim ***** válasza:
Anno én is fogam miatt kaptam, nem szedtem be sokat. Most megnéztem a dobozt, napi 2 van ráírva.
2015. jún. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

2 Kimondja? Többször kaptam már ilyet, és csak addig kellett szedni míg a fájdalmat úgy le nem csökkentette, hogy elviselhető legyen. Ez egy lórugás gyógyszer. Ennek van egy enyhébb változata a Cataflam.


Ez nem olyan gyógyszer mint ha felső-légúti fertőzésed lenne, és az antibiotikumot végig kéne szedned.

2015. jún. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Interneten írkálják,hogy az antibiotikumokat végig érdemes beszedni. De ha neked is napi 2-t írtak fel akkor szerintem nem gáz.
2015. jún. 1. 13:37
 6/13 anonim ***** válasza:

*Interneten írkálják,hogy az antibiotikumokat végig érdemes beszedni.


Te nem szoktad az orvossal (nem a neten!) megkonzultálni, hogy hogy és meddig szedd??


Ember, hát hová tetted az eszed?


A Dalacínból 3x1-et lehet, de ha nagy fájdalmaid vannak 5-ig elmehetsz egy nap( fogász adjunktus mondta egykor). De nagyon óvatosan a szedéssel.

2015. jún. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A dokim augmentum duo-t írt fel viszont én azt nem szedhetem mert kiskoromban allergiás voltam rá. Egy másik orvos ismerősöm írta fel a Dalacin-t. Viszont ő azt mondta hogy, napi max 2-t szedjek. Viszont mindenki mást mond.
2015. jún. 1. 13:46
 8/13 anonim ***** válasza:

Szájsebészeti műtétet írtál nem? akkor van még kérdés?


Szájsebészeti műtétbe pl olyan tartozik: hogy kiveszik a bölcsességfogad, vagy felvágják az ínyedet stb.

2015. jún. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen, bölcsesség fog
2015. jún. 1. 13:52
 10/13 anonim ***** válasza:

Én napi kettőt szedtem amikor begyulladt a fogam és a teljes dobozzal be kell szedni, nem szabad előbb abbahagyni.

Miért nem kérdezed meg a fogorvost aki a műtétet csinálta, hogy mennyit szedj, azt sem értem, hogy miért nem szóltál neki, hogy augmentinre érzékeny vagy?

2015. jún. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!