Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mandulaműtétnél altatnak?

Mandulaműtétnél altatnak?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok!
2008. aug. 31. 18:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahogyan Te szeretnéd. Lehet kérni az altatást vagy az orvos is ajánlja , de ha nem szeretnéd,akkor csak érzéstelenítik. Bár elég ijesztő lehet végignézni,ahogyan azokkal a műszerekkel végzik.
2008. aug. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is kb. ennyi idős voltam, amikor kivették a mandulámat. Én altatást kértem, és nem bántam meg. Viszont arra készülj fel, hogy a műtét utáni 1-2hét nagyon durva lesz a fájdalom miatt. Ezen kívül fogyni is fogsz egy csomót, mert enni nem igazán fogsz tudni egy jó darabig (én ennek speciel még örültem is, egy jó 5kg lement). Viszont megéri a tortúra, azóta semmi bajom nincs a torkommal, előtte pedig folyton antibiotikumokon kellett élnem. Sok erőt kívánok, és ha eleged lesz már mindenből, az lebegjen a szemed előtt, hogy két hét múlva tök jól leszel! :)
2008. aug. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2008. szept. 1. 12:43
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem 18 évesen vették ki a manduláimat. Az orvosra hallgattam, és nem kértem altatást. Azt mondta inkább a kicsiket altatják, akik műtét közben nem tudnak együtt működni még az orvossal. Előszőr befújták párszor érzéstelenítővel, annak elég keserű íze volt. Utána rengeteg szurit kaptam, az érzéstelenítő spray nem sokat segített. Egy kis idő után már nem tudtam beszélni, teljesen elzsibbadt. A mandula lemetszéseket nem éreztem, csak az ollók hangját volt rossz hallani. Ami még rossz volt, hogy hátra szegték a fejem, így sok vér lecsúszott, ami miatt egy kis ideig nem kaptam levegőt. A doki végig tök rendes volt, egyáltalán nem féltem. Műtét után még nem tudtam egy darabig lábra állni, és aznap nem tudtam beszélni. Még másnap is elég furcsán beszéltem, akadozva hallottam a hangom. Az elkövetkezendő egy hét nagyon rossz, borzasztóan fáj a helye. Enni csak úgy tudtam, hogy cataflam-t szedtem be. Meg persze csak pépes kajákat. Műtétet követő 1 hét után esik le a varrat, ami vérzéssel járhat. Nekem nem volt, de barátnőmet kórházba kellett vinni. Én a helyedben nem kérnék altatást, szerintem jobb együttműködni az orvossal, látja a reakcióidat.
2008. szept. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!