Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » MEGÉGETTEM AZ ALKAROM nagyon...

MEGÉGETTEM AZ ALKAROM nagyon fáj. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
forró gőzzel megégettem, kb olyan 6négyzetcm-es helyen. Mit tegyek?? azt tudom, hogy 25-30 percig hideg víz alatt kell tartani, de nagyon hideg, és nem szeretném a csapot se félórájig folyatni..szerintem hólyag is lesz:S esetleg mivel kenjem be?
2010. márc. 4. 14:25
 1/6 anonim ***** válasza:
A legrosszabb amit tehetsz h bekened vajjal,testápolóval és egyéb kenceficékkel,víz alá tartsd hidegnek így lehet elkerülöd a hólyagokat.
2010. márc. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tetran kenőcs
2010. márc. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

Hideg víz!!! De nem kell folyatni, engedd ki a mosdóba és dugd be a dugót.


Ha már nem ég annyira, akkor kend be tejföllel és 15 perc után hideg vízzel mosd le.


Ha van otthon fenistil, vagy irix spray, utána pedig azzal kezeld óránként.


Jobbulást!

2010. márc. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
húú köszi szépen a gyors válaszokat!! megfogadom!
2010. márc. 4. 14:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Hideg vízbe tett, de tényleg abba, ne lusta megoldást, hogy jégaku meg jég kocka, mert a jég mégjobban károsítaná az amúgy is megviselt szöveteket. Sima hideg víz kell neki.
2010. márc. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
igen először megpróbáltam lustázni, de rájöttem, hogy muszály a mosdóban lehűteni:D már lemostam a tejfölt is(bár nem tom segít-e, de 1 ppróbát megért:D)sajnos jelenleg semmilyen égés elleni kenőcsünk nincs itthon, viszont van egy égés elleni tapasz, amit 5 napig kell rajta hagyni/illetve amíg le nem jön.ráragasztottam, már réggebben is használtam és akkor jó volt, mondjuk sokkal nagyobb most az égetett felület:S remélem nem fog nagyon látszani a nyoma:S a kezem lefagyott am:) még mindig ég, de egy hűtőből kivett üveggel hűtöm.
2010. márc. 4. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!