Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit jelöl ha orvos neve...

Mit jelöl ha orvos neve előtt, és után is szerepel a Dr titulus? Tehát Dr. XY. Dr?

Figyelt kérdés
2010. márc. 7. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Ha olyanra gondolsz, hogy Dr. X-né Dr. YZ, az azért van, mert ő is doktor, meg a férje is. Ha csak úgy körbeveszi a nevét a dr. titulus, az szimpla nagyképűség.
2010. márc. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

11:26-os válaszoló első része helyes, hiszen pl Dr. Kovácsné (a férje dr) Dr. Kiss(ő is dr) Anna.

De az h "körbeveszi a nevét", ilyen hivatalosan nem létezik. :D (Hogy pl Dr Kiss Dr Anna :D

2010. márc. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

De létezik. Ha pl. valaki orvos vagy jodász, akkor a neve előtti Dr. jelöli a jogi ill, orvosi doktori címet. Ha szerzett tudományos fokozatot is (Ph.D. vagy akadémiai doktori cím) akkor azt szokás a név végén jelölni.

Sajnos ez nem egyértelmű, mert pl. egy biológus aki megszerezte a Ph.D. fokozatot, az lehet X Y, Ph.D. vagy Dr. X Y is. Ebben elég nagy kavar van Magyarországon.


A lényeg hogy az egyik alanyi jogon járó doktori cím (orvos vagy gyógyszerész vagy jogász) a másik pedig tudományos fokozat.

2010. márc. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem író jól látja a kérdést és ez az igazság.
2010. márc. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
69%

Jó nagy kavar van itt a fejekben! :)

A dr az orvos, ügyvéd patikus, aki a suli után autómatikusan kapja a doktori címet! A Dr a tudományos fokozat... lehet az tudományos fokozatú orvos is akár... Dr halmozás nincs pl.: Dr. dr. Kis Jenő. :) De a tudományos fokozatot írhatja a név mögé Phd. Ekkor nincs előtte Dr. Aki ilyenkor is kiteszi, az egy gyökér. Azt nem tudom mi van, ha a név mögé rakják, de szerintem az is helytelen...

2016. júl. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ha helytelen lenne a név mögé rakni, sztem nem jelennének meg tudományos könyvek ilyen néven, hogy pl. Kiss János dr.. Ja és a kisbetű/nagybetű elmélet sem helytálló, íme:

[link]

Idézem:

"Ami pedig a kis- és nagybetűs írásmódot illeti: a Dr. és dr. cím között jelentésbeli különbség nincs, mindig a mondatbeli helyzete határozza meg, hogyan írjuk. Címzésben, feliratban, mondatkezdő helyzetben ugyanis Dr., egyéb esetekben dr kis d-vel, viszont a rövidítés miatt mindig pontot kell tenni a sokak által hőn áhított „dr” után."

2022. dec. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!