Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tüdőszűrés? Nem mehetek csak...

Tüdőszűrés? Nem mehetek csak úgy el?

Figyelt kérdés
29 éves vagyok, több mint 10 éve nem voltam tüdőszűrésen. Szerencsére nincs semmi panaszom, habár dohányzom. El akartam volna menni szűrésre, de elhajtottak, hogy 1. fizetnem kell érte, 2. hiába fizetek, 40 éves kor alatt, orvosi beutalóval kell mennem, amit meg is kell indokolni a dokinak. Másfél hónapja csúnyán megfáztam, 1 hónapig köhögtem, a köhögéstől majd leszakadt a mellem alatti rész. Visszamentem a házidokihoz, megijedtem, hogy tüdőgyulladás, légmell is lehet akár. Közölte, hogy nem, ez a köhögéstől van, majd elmúlik. El is múlt.
2015. aug. 7. 09:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálunk 2 féle képpen működik: beutalót ír a doki és ingyenes, vagy odamész beutaló nélkül és kifizeted a pénzt.

Amúgy meg nem árt évente, 2 évente menni.

Miért nem ír beutalót a doki????

Mondd neki azt, h nem voltál és fáj a tüdőd. KÖTELES írni beutalót.

2015. aug. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
40 éves kor alatt nem szükséges.... ez volt a válasz. a beutaló mellé kell egy szakmai indok kell.... vicc az egész. Persze, elmegyek még idén valahogy, de szerintem ez akkor is nagyon gáz, még ha nincs is semmi tünete az embernek.
2015. aug. 7. 10:15
 3/3 anonim válasza:
Sajnos igazad van, 40 éves kor alatt beutaló is kell, meg fizetni is kell. Ha a házi dokid nem hajlandó beutalót adni, esetleg kérheted a munkaadódtól, hogy adjon neked papírt orvosi alkalmassági vizsgálatra, és akkor elmész az üzemorvoshoz, aki simán el fog küldeni téged beutalóval tüdőszűrőre, ha kéred. De azért én megpróbálnám először a házi orvost, mond neki, hogy egyszerűen kíváncsi vagy, hogy minden rendben van-e, és nem voltál már 10 éve.
2015. aug. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!