Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Elmúltam 19 vidéki vagyok és...

Elmúltam 19 vidéki vagyok és Budapestre fogok költözni. Lakcímváltoztatás nélkül is elmehetek egy ottani orvoshoz?

Figyelt kérdés
Az egyetem miatt hamarosan Budapestre költözöm vidékről. Az érdekelne hogy ideiglenes lakcímbejelentés nélkül is bejelentkezhetek-e egy ottani orvoshoz? Köszi a válaszokat :)

2015. aug. 20. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:
bármikor elmehetsz orvoshoz, de ne kelljen! Amúgy van suliorvos oda biztos elmehetsz!
2015. aug. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha oda költözöl azért csak jobb lenne a lakcímkártyát is frissíteni, nem?
2015. aug. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne frissíts lakcím kártyát, hacsak nem saját lakásba mész.

Egyébként igen, az egyetemeknek általában van egy orvosa, aki ellát. :)

2015. aug. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én már 2 éve költöztem el a tanulás miatt. Csak ügyeletre kellett mennem, de oda többször. Mindig elláttak.
2015. aug. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szabad orvosvlasztás van


amúgy meg:

1992. évi LXVI. törvény a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról


A lakcím és az értesítési cím bejelentése és nyilvántartása190


26. §191 (1) A Magyarország területén élő, e törvény hatálya alá tartozó polgár [4. § (1) bekezdés] köteles beköltözés vagy kiköltözés után három munkanapon belül lakóhelyének, illetve tartózkodási helyének címét a járási hivatalnál nyilvántartásba vétel céljából bejelenteni (a továbbiakban együtt: lakcímbejelentés).

2015. aug. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :) NKE hallgató leszek. Majd utánaérdeklődöm azért hogy van-e sulidoki.
2015. aug. 20. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!