Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Illene megköszönnöm az orvosna...

Illene megköszönnöm az orvosnak külön vagy ajándékot vennem?

Figyelt kérdés
Ahova járok nőgyógyász, úgy működik a rendszer, hogy a recepción bejelentkezek, utána mehetek az orvoshoz, majd a doki a rendszeren keresztül jelzi, hogy milyen vizsgálat volt, és az alapján fizetek a recepciósnak. Sajnos nagyon gyakran kell járnom, a doki már többször felajánlotta, hogy menjek nyugodtan sztk-ba hozzá, de munka miatt sajnos nem tudom ezt megtenni, inkább fizetek a magánrendelésén (nem kell eljönnöm munkából, nyugodtabb stb). De mindig úgy jelenti le a recepciósnak, hogy kevesebbet kelljen fizetni, pl múltkor vizsgálat helyett konzultációt, előtte volt, hogy szólt a recepciósnak, hogy nem kell fizetnem, mert csak egy gyors tanácsért futottam be, vagy az uh-t "elfelejti". (onnan tudom, hogy mondta, hogy majd lent kell fizetni a vizsgálat díját, uh nem volt). Hirtelen csak egy apró köszönömre.futotta. Illene külön, rendesen megköszönnöm? Esetleg valami ajándékot venni? De olyan kellemetlen lenne szóba hozni, közben meg kedves gesztus. Mindig mondja, hogy sajnálja, hogy ennyiszer kell mennem, meg biztos lenne jobb helye a pénznek mint az ő zsebe, ami persze, hogy igaz, de így meg olyan mintha lopnék, hisz egy szolgáltatásért nem fizetek.
2015. aug. 26. 23:11
 1/1 anonim ***** válasza:
Én teljesen más okból vittem az orvosomnak ajándékcsomagot (ital, kávé, csoki). Hálából a sikeres műtétért, igen nagy szeretettel adtam neki. Előtte egy éven át legalább 7-szer 8-szor voltam nála a magánrendelőbe, vagy a kórházba. Fizetni mindig kifizettem amit kért a magánrendelőbe. Szerintem vihetsz neki, ha úgy gondolod.
2015. aug. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!