Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az e-egészségügyi rendszerben,...

Az e-egészségügyi rendszerben, ha bevezetik minden orvos látni fogja, hogy a másik milyen gyógyszert írt ki?

Figyelt kérdés

"Egy egységes ún. Nemzeti Egészségügyi Informatikai rendszert fognak létrehozni, melyet 2017-től be is vezetnének Magyarországon!

Mit kell tudni róla?

– minden orvosi dokumentum, az összes leletünk, röntgenfelvételünk, gyógyszereink, zárójelentéseink bárhol és bármikor elérhetők lesznek az orvosok számára

– a mostani, írásos, papír alapú receptek mellett bevezetik az e-recepteket is, melyek interneten lesznek elérhetőek, akár gyógyszerekre, akár gyógyászati segédeszközökre.

– össze lesz kötve a lakosság, a kórházak és egészségügyi létesítmények, a gyógyszertárak, az orvosok, a mentők, és az ágazatirányítás."


A lényeg: én számos különböző orvossal iratom fel a nyugtatókat, ebben az új rendszerben ezt látni fogják? Illetve azt is, hogy visszamenőleg az elmúlt két évben minimum havi 3 doboz Frontin és 1 doboz 2 mg-s százas Rivó fogyott? Mert akkor egy orvos se fog szóba állni velem, ha rájönnek, hogy évek óta átverem őket...



2015. aug. 30. 00:55
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Elvileg igen, a te esetedben meg kifejezetten előnyös, mert végre látják, hogy gyógyszerfüggő vagy, beteg.
2015. aug. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
SZóbaállnak veled így is. Be küldenek egy elvonóra, ami rád is fér, a saját érdekedben.
2015. aug. 30. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
Visszamenőleg nem fogják látni. De azt igen, hogy ha egy rakás orvoshoz jársz, hogy felírasd a bogyókat. Többek között ezért akarják bevezetni, ez lenne az értelme. Milyen jó is lenne, ha megvalósulna..
2015. aug. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 homo ludensz ***** válasza:

Végre nem kell egy URH-nál vagy egy hasonló vizsgálatnál azzal kezdeni az orvosnak hogy ha csináltak ilyen vizsgálatot annak hol az eredménye?

Megnyitja majd a rendszert és ott lesz előtte az egész beteg életút. A TB ügyfélkapun most is ott van még a gyógyszertár neve is aki kiadta receptre a gyógyszert csak most én csak a sajátomat kérhetem ki a TB szám alapján.

2015. szept. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó: csak az a probléma, hogy sajnos az én beteg életutam nem igazmondással van kikövezve :D
2015. szept. 30. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!