Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Német biztosítótól utólag...

_B_ kérdése:

Német biztosítótól utólag hogyan lehet S1-es nyomtatványt igényelni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Röviden elmesélném miről van szó. Idén áprilisban kimentem Németországba dolgozni, német céghez, négy hónapot dolgoztam, augusztus 31.-el leszámoltam. A főnök megnyugtatott, hogy ne agódjak, minden fontos papírt utánam postáznak, intéznek mindent. Részben ez teljesült is, megkaptam a leszámolási papírjaimat, kivéve a biztosítótól ezt a bizonyos S1-es nyomtatványt, ami ha jól tudom azt bizonyítja, hogy kint is biztosítva voltam.

Ennek a nyomtatványnak a hiánya akkor okozott problémát, mikor sorba jártam a TB-t, munkaügyit, NAV-ot, miután hazjöttem, és a NAV-nál közölték, hogy nekik szükségük van erre a nyomtatványra, különben nem tudok újra külföldre menni dolgozni, legalábbis Németországba nem.

Feltúrtam a netet válaszok után, de sajnos nem találtam semmi konkrétat, ezért szépen kérlek Titeket, segítsetek nekem a problémám megoldásában.



#biztosítás #külföldi munka #NAV #ÁOK #s1 nyomtatvány #német biztosító
2015. szept. 28. 14:58
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!