Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Petefészek gyulladás esetén...

Petefészek gyulladás esetén mindig eltávolítják az adott szervet vagy nem?

Figyelt kérdés

Úgy tudtam, hogy nem. Vakbélgyanúval megműtöttek, e szerint gennyes vabélgyulladásom volt, de semmilyen cső nem lógott ki belőlem, ami ugye arra jó, hogy a genny távozhasson. A zárón ez is rajta van meg hogy nőgyógyászati eredetű gyulladás. Nem vették ki, csak a vakbelet. Lehet-e egyszerre mindkettő begyulladva. Egyik volt tanárom szerint nem. Antibiotikum vénásan a kórházban, aztán szeptemberben mikor megjött megint panaszok voltak. Ez egy másik kórházban volt, mert más városban voltam, oda be kellett menni, ott a diagnózisban petefészek gyulladás van, nem műtöttek, hazaengedtek és antibiotikumokat írtak fel. Szedni kezdtem csak később, de rosszul lettem tőle, az orvos azt mondta h függesszem fel és menjek el nőgyógyászhoz. Elmentem, ő azt mondta hogy a zárón azért van az is írva, mert a vakbéltől lehetett máshol is lehetett gyulladás, de az elmúlik. Ez abban a kórházban volt ahol műtöttek. A másik kórházban kimutatták a gyulladás jeleit a vérben.

Most a nőgyógyász elküldött vérvételre. Mondtam neki az antibiotikumot hogy abbahagytam de nem írt fel semmit. Szerintetek hülyeséget mondott?



2015. okt. 13. 15:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem távolítják el.
2015. okt. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
De hogybtávolítják el.Honnan vetted.Nekem a hasam alja nagyon fájt,azt hittem a belekkel lehet baj,hát nem a domi jól agyon nyomkodta(háziorvos)a hasam és megállapította petefészek gyulladás,kaptam rá jó erős gyógyszert(Naprosyn 2#1 kellett bevennem).Teljesen 1 hét alatt rendbehozott.
2015. okt. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bocs dokit akartam írni,mobilról ment,bocs a helyesírásért
2015. okt. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha a petefészked kivennék(rák,ciszta esetén)nem lehetne gyereked.
2015. okt. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nem vették ki. De szerinte kivették vna ha be lenne gyulladva, hát nem feltétlenül veszik ki, ezért mondod hülyeséget
2015. okt. 17. 21:04
 6/6 anonim ***** válasza:

De hogy vennék ki,mondom petefészket csak akkor vennék ki ha daganat vagy rák van.Az nem olyan szerv mint a vakbél.Petefészek nêlkül nem lehet gyermeked!!!!


Tanulj biológiát.

2015. okt. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!