Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ct-m lesz jövőhéten. Mire...

Ct-m lesz jövőhéten. Mire számítsak? Fog fájni a hasam, gyomrom tőle? Mennyit kell meginni?

Figyelt kérdés
2015. okt. 16. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:

inkább hasmenésre számíts. majd ott az orvosok eldöntik hogy meg mennyit kell inni a kontrasztanyagból. van aki egy kacsóval iszik(vízzel van felhígítva) van aki csak pár kortyot vagy decit iszik meg.

amúgy nem hosszú a vizsgálat. kb 10-15 perc alatt max készen van, csak sok múlik azon is, hogy milyen előkészületre kell számítani.

ha itatnak kontrasztanyagot akkor már 2 órával a vizsgálat előtt el kell kezdeni egyenletesen elosztva iszogatni, ha viszont vénába kapja valaki akkor meg megint más a helyzet.


nincs egy általános válasz erre, hogy ez és ez fog történni.

2015. okt. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Vékonybelet akarják megnézni
2015. okt. 16. 20:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Két órával előtte meg kell inni a kontrasztanyagos löttyöt, aminek nagyon rossz az íze. Egy kancsóval hoztak, azt kellett elkortyolgatni két óra alatt. Nekem nem ment, még a fele se ment le, de nem csesztek le, mondták hogy elég ennyi is. Hagyni kell a végén, mert közvetlen a vizsgálat előtt is meg kell inni valamennyit. Nekem még vénába is adtak, fel kellett tenni a kezeket, és ahogy megy beléd, érzed azt a melegséget a testeden végig. Majd egyszer csak azt érzed, hogy összepisilted magad és tiszta nedves vagy alul. Pedig ez nem igaz, ez az anyagtól van, a melegség érzéstől. Ha azt érzed, nyugi nem pisiltél be, de úgyis mondani fogják. Ha valami gáz van, akkor emeld fel az egyik lábad, nekem ezt mondták, de neked lehet máshogy lesz. Nagyon erős hányingerem lett tőle, és akkor lett pont kész. Nem volt hasmenésem utána és nem is hánytam, bár aznap este már meg lettem műtve.
2015. okt. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

előző vagyok, azt még elfelejtettem, hogy fel-alá tol a gép, és hangszóron mondja majd mit csinálj. Majd azt kell mikor mondja beszívod a levegőt és bent tartod ameddig nem szól hogy kifújhatod. Nagyon rossz volt az is már alig vártam hogy mondja hogy kifújhatom. Nem megijeszteni akarlak, csak felkészíteni hogy kellemetlen lehet. Ehhez képest a koponya mr gyerekjáték, abban csak az rossz hogy a fejedet nem mozdíthatod meg, a gép nem mozog és mintha egy dobozban lennél bent, és a gép teteje fehér, végig azt kell bámulni negyed órán át. Mégis jobban éltem meg mint a hasi CT-t. Zaj is volt de kaptam fülvédőt, azzal elviselhető volt.

CT-n asszem nincs fülvédő és olyan zaj se ami az mr-ben. És nem fogod dobozban érezni magad.

A kontrasztanyagtól előfprdulhat allergiás reakció, de akkor úgyis abbahagyják ha szólsz h szarul vagy.

2015. okt. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!