Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Megégettem a kezem forró...

Megégettem a kezem forró gőzzel, lifeg egy jó vastag réteg bőr, alatta piros a színe. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Hideg vízbe már áztattam kb. 5 percig, csíp és mintha fel lenne dagadva
2015. okt. 30. 00:16
 1/5 A kérdező kommentje:
Amikor azt írom piros, akkor friss élénk vérvörösre gondolok.
2015. okt. 30. 00:17
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne áztasd, hanem folyass rá hideg vizet. Mekkora területet érint?


Folyadék gyűlik a bőr alatt, azért dagad. Ha nagyon feszül, betadinnal fertőtlenített körömvágó ollóval óvatosan csíphetsz a bőrön egy kis lyukat, hogy ki tudjon valamennyire folyni. Legjobb lenne hűtés után steril gézzel lazán lefedni, és ha viszonylag nagy területet érint, legkésőbb holnap megmutatni orvosnak.

Ha csak viszonylag kicsi, figyelj rá, hogy steril maradjon a bőr, az égett felület könnyen elfertőződik. Ha nagyon gyűlik a folyadék, újra megnyithatod egy kicsit, sterilizált eszközzel, de ne vágd le róla az elemelkedett bőrt, amíg nem gyógyult meg alatta a felület.

2015. okt. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Már nem csíp annyira és letakarni ugyan nem takartam (és nem is fertőtlenítettem, csak szappanos vízzel mostam, ami fájt), de szerintem már jó lesz.

Az ujjamon van, a lógó bőrt a mosás után visszatakartam, alatta elkezdett cseppekben kibuggyanni egy átlátszó folyadék.


Igazából a körömig érő része volt a vészes, mert ott úgy tűnt hirtelen mintha a hús kilátszana, de szerintem tényleg rendben van, köszönöm.

2015. okt. 30. 00:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát így leírás alapján azt javaslom, inkább mutasd meg orvosnak. Az égés nem vicc, sajnos komoly gond is lehet belőle még akkor is, ha pitinek tűnik. Inkább egy felesleges kör az orvosnál, mint később a következményekkel szenvedni.

Legközelebb meg folyó víz alá tedd ilyen esetben.

2015. okt. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Arra készülj, hogy oltári kellemetlen lesz míg gyógyul. :(
2015. nov. 1. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!