Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Aktil Duo 875\125mg antibiotik...

Aktil Duo 875\125mg antibiotikumot kezdtem el szedni ma reggel, vasárnapig szednem is kell. Ihatok rá?

Figyelt kérdés
A tájékoztatóba nem láttam, hogy nem szabadna, és ünnepelnék pénteken, és amely egy kis pezsgő fogyasztást is jelentene.
2015. nov. 9. 10:31
 1/2 anonim ***** válasza:

A közhiedelemmel ellentétben nagyon kevés antibiotikum van, ami kölcsönhatásba lép az alkohollal, és minden esetben a gyógyszertáros feladata, hogy felhívja a figyelmet, hogy tilos rá alkoholt fogyasztani. Ha erről meg is feledkezne, a tájékoztatóban kötelezően fel kell tüntetni.

Nem ajánlott semmilyen gyógyszerre alkoholt fogyasztani, mert minden ember szervezete másképp reagál. Ha a tájékoztatóban nem szerepel kiemelve, akkor közvetlen kölcsönhatás nincs, súlyos problémát nem fog okozni az alkohol. Viszont fokozott figyelemmel kell fogyasztani, attól hogy kölcsönhatásba nem lépnek egymással, még felerősítheti az alkohol hatását, így pl az első pohár pezsgő után úgy érezheted akár, mintha 3at megittál volna, van akinél csak fáradékonyságot okoz, ezért oda kell figyelni fokozottan a mértékre és akkor nem lehet gond.

2015. nov. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hozzáteszem azt is, ha az ünneplés alatt az átlagos fiatalok "bulizását" érted, ahol értéktelenül isznak, akkor én azt kihagynám :)

Ha egy szülinapon az ünnepelttel való koccintásról van szó, azzal nem sok baj lehet

nézz utána ezeknek: metronidazol, a tinidazol és a sulfamethoxazol/trimethoprim

Ezek a leggyakoribb antibiotikumok amikre nem szabad inni, de ezeket is ritkán írják fel.

Bővebben ha érdekel a téma, pl itt is találsz róla leírást:

[link]

2015. nov. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!