Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » TB által támogatott műtétnél...

TB által támogatott műtétnél szoktak a sebész orvosnak és/vagy az asszisztenciának hálapénzt adni?

Figyelt kérdés

Plasztikai műtét, ami kb 2-300ezer Ft lenne, ha a TB nem támogatná. Ilyenkor ha adnak pénzt, mennyit szokás? 30ezer Ft kevés?

Normális és nem lekezelő válaszokat szeretnék.



2015. nov. 11. 21:22
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Én nem tudom miért kellene adni hálapénzt, főleg a plasztikai sebészek tudtommal nem keresnek rosszul.
2015. nov. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Pont, hogy az államilag támogatott műtéteknél szoktak hálapénzt adni. Én sebészeten dolgozom, nem támogatom ezt az egész hálapénzesdit, én sem szoktam elfogadni és a betegeknek is azt szoktam mondani, hogy ne szokjanak rá, mert miattuk várják el az orvosok.... Csak az a baj, hogy ha a másik oldalon állnék én is félnék, hogy nem kapok megfelelő ellátást ha nem fizetek... Pont egy plasztikai műtétnék ahol az esztétika is számít... Talán jobb ha rákérdezel. Nem fognak meglepődni és legalább tisztázod a helyzetet (sokan pont amiatt nem fogadnak el, mert magánban betegre keresik magukat és ezért TB alapra csak jótékonykodni járnak. Igen, van ilyen).
2015. nov. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A hálapénz legális abban az esetben ha a beteg Utólag (önként) amennyit szeretne, ad hálája jeléül, és a doki elfogadhatja. Én 35.000 Ft-ot adtam nőgyógyászati daganat műtétemért és nem azért mint az előző írta, hogy féltem volna az ellátás minősége miatt. Azért mert hálás vagyok neki, másrészt sajnálom a dokimat és ápolónőket hogy nem keresnek jól. Én Őbenne annyira bízom, hogy tudtam jó kezekben leszek a műtétnél.
2015. nov. 12. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezzel kapcsolatban végigolvastam tegnap az EBH2015.B.27. -et, amit a jogtárból bárki megkereshet, egyszerűen kiváncsi voltam mert ezen állandóan akkora vita megy. Kb. a lényege: Doki nem kérhet pénzt, nem mondhat összeget, nem lehet előre összegben megállapodni. Ha a beteg Utólag és önként, hálája jeléül akar adni, azt elfogadhatja. A hálapénzt mint jövedelmet tartalmazza az szja törvény, ugyanúgy mint a borravalót. Tehát mindkettő legálisan létezik. Én ehhez tartom magam, tehát Utólag adhatok és ezzel nem követek el vesztegetést, és a doki sem követ el törvénybe ütközőt ha így, a fenti formában elfogadja.
2015. nov. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Aki hálapénzt ad az orvosnak az a nővéreknek is ad? Mert úgy illene szerintem.
2015. nov. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha tud.
2015. nov. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Azt hiszem meg fogom kérdezni tőle mivel tartozom és a műtét után eldöntöm, hogy adjak e vagy sem.

Az utolsó kérdés elgondolkodtató. Mivel bent tartanak egy éjszakát, így a nővéreknek is adni szoktak?

2015. nov. 13. 10:33
 8/9 anonim ***** válasza:
De mennyit? Mondjuk a dokinak adsz pl. 30-at, annak az 1-2 nővérnek aki tényleg veled foglalkozik, pl. 5-öt? 10-et?
2015. nov. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy sajnos ez sosem volt igazságos :/
2015. nov. 16. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!