Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha besétálok a háziorvoshoz...

Ha besétálok a háziorvoshoz felir nekem valamiféle jó kis nyugtatót, vagy mindenképp szakorvos kell hozzá?

Figyelt kérdés
Próbálkoztam már Valeriana Relaxxal , de semmit se ért. 20/L
2015. nov. 20. 08:59
 1/6 Kulcsos7 ***** válasza:

Csak úgy, biztos nem,megvizsgál. vagy kikérdez előtte ,gondolom.

Miért kellene?

2015. nov. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
kiírja ha elmondod hogy ideges vagy, frintin, xanax valami hasonlót de ezektől csak elálmosodsz
2015. nov. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem szakorvos kell hozzá, pszichiáter, de oda simán beutal a házidoki.

A gyógynövényes nyugtatók nekem sem hatottak semmit. Viszont a vényköteles nyugtatók bár hatékonyak, de iszonyú nehéz róluk leszokni, jelenleg éppen Rivotril-elvonót tartok, hát az ellenségemnek sem kívánom, olyan tüneteket okoz, pedig egy minimális adagot szedtem csak.

Ha teheted ne kezdd el szedni ezeket a szarokat!

Azért hagyom abba, mert elkezdtem rájönni, hogy teljesen tompa vagyok tőle és már a saját életem sem érdekel, plusz az elmúlt 2 évre alig emlékszem, hiába voltam nyaralni, stb., annyira rontja a memóriát, hogy alig emlékszem valamire, így viszont nagyon gyorsan telik az idő és közben nem haladok a dolgaimmal a tompultság miatt.

Egyébként Bach-elsősegély cseppet használok az elvonási tünetek ellen, ez egészen jól hat, nyugtatónak is nagyon jó, bioboltban tudsz venni, kb. 1500 forint és szerintem évekig elegendő, mert csak néhány cseppet kell belőle bevenni.

2015. nov. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Májusban volt egy szakítás egy sráccal nagyon megviselt, 10 kilót fogytam, hajam fele kihullott és azóta is csomókban hullik. Kb. 3 hónap után kezdett jobb lenni. Nemrég megismerkedtem egy másik sráccal de csak kihasznált ő is. Bnaális dolognak tűnhet, de én ezeket a dolgokat nem tudom kezelni, dühkitöréseim vannak, idegeskedek, depressziós vagyok, ollóval szúrkálom a karom stb...Próbálok társasági életet élni, barátnőkkel lenni bulizni,edzőterembe is járok, de mindig visszaesek a depressziós állapotba. A családom szerint nincs semmi bajom, csak unatkozok.
2015. nov. 20. 09:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Felírja. Nekem xanaxot írt amit végül nem szedtem inkább mert csak letompított. Neked hatásosabb lenne egy pszichológus (ezt nem bántásból írom).
2015. nov. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is pszichológushoz menj, bár igen nehéz valóban jó szakembert találni.

Valószínűleg fiatal vagy, ez a tizenéves kor egy nehezebb időszak érzelmileg, ezt is számításba kell venned, hormonálisan is befolyásolja az idegrendszeredet. Amiket leírtál, sokszor egyébként egy felnőtt embert is megviselnek, ez nem szégyen, de nem érdemes a nyugtatókhoz fordulni, mert nem oldják meg a problémáidat, ahogyan leállsz a nyugtatóról ugyanúgy ott lesz előtted a probléma. Egyszerűen hagyd magadnak, hogy feldolgozd a téged ért sérelmeket és igyekezz megfékezni a dühkitöréseidet, egyél B-vitamint, magnéziumot, jó ha van otthon nyugtató teakeverék és sportolj akár naponta 1-2 órát, hidd el a mozgás ami a legtöbbet segít ezeken az állapotokon.

Ha elmész pszichiáterhez nagy valószínűséggel bármit felír neked (én is kaptam 16 évesen nyugtatót, antidepresszánst gyakorlatilag teljesen banális tünetekre, kicsit szorongtam a buszon), de te fogod a legjobban megszívni ha elkezded szedni ezeket a cuccokat, ugyanis nem a pszichiáternek kell leszoknia róla. Ők persze mindig úgy állítják be, hogy nincs is semmi gond a bogyószedéssel, meg hogy nem lehet rászokni, egy nagy francot nem, nézz meg nyugodtan fórumokat, hogy mennyire nehéz lejönni bármelyik benzodiazepinről (xanax, frontin, rivotril mind azok).

2015. nov. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!