Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tanulók tüdőszűrése ingyenes?

Tanulók tüdőszűrése ingyenes?

Figyelt kérdés

Ma voltam tüdőszűrésen egy kórházban ahol azelőtt még nem voltam, eddig sehol nem kellett fizetnem, mert iskolai alkalmasságihoz kellett.

Mondtam a nőnek, hogy nem kell fizetni. Azt válaszolta, hogy ő erről nem tud, de a felettesét sem tudja most felhívni megkérdezni. Előkotort egy beutalót amit iskolaorvos írt, hogy ennek a tanulónak is kellett fizetni.

Utánaolvastam és elvileg nem kell fizetni ha van beutaló az iskolaorvostól. Nekem nem volt, de ezek a tények nincsenek feltüntetve a kórházban, az sincs az ajtóra kiírva, hogy mennyi a vizsgálat ára.

Hazafele találkoztam egy másik tanulóval, kérdeztem, hogy neki kellett-e fizetni és mondta, hogy ő 3000ret fizetett, én 2000ret. Hogy van ez? Hasra ütés szerűen? Kihez lehet fordulni ilyen esetekben? Úgy gondolom, hogy valaki jól jár ezekből a pénzekből és nem érzem jogosnak.



2016. jan. 4. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


1700 Ft-ot írnak.


Úgy látom, a tanulói jogviszonyodnak nincs jelentősége


Biztos, hogy szűrővizsgálatról van szó, s nem kivizsgálás része? Panaszod van, s ezért kellett a felvétel, vagy csak ellenőrzés céljából?

Az árak attól is függnek, hogy TB támogatással vagy nélküle számolnak. Olyan helyen, amelyik nem áll szerződésben a TB-vel, mindig fizetni kell, s mindig többet, mint állami, vagy TB-szerződötteken.

2016. jan. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az egészségügyi kiskönyvembe kellett. Ez a 3. évem, ez előtt Pécsen voltam, ahol kérdezték, hogy mihez kell kértek egy diákigazolványt és megcsinálták.
2016. jan. 4. 16:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is fizetni kell, de rengeteg mindentől függ, hogy mennyit. Számít az életkor, hogy van-e munkaviszonyod, tanuló vagy-e, van-e beutalód, illetve hogy a beutaló munkaalkalmasságihoz kell-e.

Elég egy kis átfogalmazás a beutalón és máris 2000 helyett 3000 kell fizetni.

2016. jan. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Iskolaorvosi beutalóval nem kell
2016. aug. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!