Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy lehet megigényelni az...

Hogy lehet megigényelni az egészségügyi alapellátást?

Figyelt kérdés

Egy ideje nem volt munkahelyem, és ezáltal TB-m se. Most találtam szerencsére egy munkahelyet, februártól kezdek is, de előtte kell egy tüdőszűrést csináltatnom, és ehhez kell a TB.

Az lenne a kérdésem, hogy ilyenkor mi a teendő?

Az a legjobb, ha befizetek 1 havi ellátást, és utána megcsináltatom a szűrést.

De ezt hol és miként lehet elintézni? Pest megyei vagyok egyébként.


Köszönöm!



2016. jan. 20. 14:15
 1/4 anonim ***** válasza:

A TB adónak számít, tehát kötelező fizetni. Befizethetsz 1 havit is, igen, de fogsz kapni csekket az eddig be nem fizetett időszakról és a büntetésről is, hogy nem fizettél.

Jobb ha odatelefonálsz ahol a tüdő röntgent csináltatnád, hogy mi legyen, mert a legtöbb helyen amúgy is fizetős, csak nem mindegy, hogy mennyiért.

2016. jan. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

mivan? nehogy már :(

én erről nem is tudtam, azt hittem egyszerűen nem látnak el, ha nincs TB-m :/

jesszus ...nem lehet ezt valahogy elkerülni ? így is épphogy megélek, egy jó ideje egyedül próbálok talpon maradni

egy ilyen büntetés teljesen padlóra küldene :(

2016. jan. 20. 17:11
 3/4 A kérdező kommentje:
TB és beutaló nélkül is megcsinálják a tüdőszűrést?
2016. jan. 20. 17:24
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnos az, hogy nem ismersz egy törvényt, nem mentesít a betartás alól. Nem lehet elkerülni. Ráadásul a büntetés gyakran a többszöröse annak az összegnek amit be kellett volna fizetni. Sógoromnak a fél év kihagyásra (6x6930 Ft) még majdnem 50ezer volt a büntetés.


És azért írom, hogy telefonálj oda, mert az a biztos. A tüdőszűrés az ami a leginkább eltér helyenként. Van ahol mindenkinek ingyenes, van ahol csak 40 év fölött, van ahol 30 év fölött. Nem mindegy, hogy diák vagy, vagy dolgozol, alkalmasságihoz kell a beutaló stb. Kérdezd meg.

2016. jan. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!