Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nem bírom a vért. és állatorvo...

Nem bírom a vért. és állatorvos szeretnék lenni. Tanácsok?

Figyelt kérdés
Tanácsot szeretnék kérni.. Egész életemben állatorvos akartam lenni és épp most állok a pályaválasztás előtt. Rengeteget foglalkoztam eddig is kisállatokkal, készültem az állatorvosira, de amikor a kutyámat vérvételre vittem, ahogy folyt a vér a kémcsőbe teljesen rosszul lettem. Felkavarodott a gyomrom, szédültem és az állatorvos szerint teljesen elkékült a szám.. Pedig semmi bajom, ha vérről beszélnek, nincs bajom a tűkkel, bár vérvételkor a saját vérem látványa is elég rosszul érint.. Tehát az lenne a kérdésem, hogy szerintetek ha nagyon nagyon próbálkozom meg fogom majd tudni szokni a vért? Vagy esélytelen számomra, hogy valaha állatorvos legyek?
2016. febr. 8. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:

egyes állatkórházakban meg lehet nézni 1-2 műtétet üvegfal mögül. javasolnám ezt.

sajnos ha nem bírod a vért, ilyen szinten,hogy elkékül tőle a szád, úgy hogy nem is te csinálod, akkor lehet nem neked való..

de más is volt már így, mégis orvos lett.szóval biztosan meg lehet "szokni". de ha nagyon irtózol már a gondolattól is, akkor mondom, lehet nem neked való.

ha ennyire nem tudsz dönteni, akkor halassz egy évet és önkénteskedj állatmenhelyeken illetve állatkertekben. ha beszélsz ott az állatorvosokkal, lehet az is segítene.. de igazából nem is muszáj halasztani, ha jól tudom júliusig lehet sorrendet módosítani.. addig próbáld ezt átgondolni.

2016. febr. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Soknak van még ilyen problémája,meg lehet szokni idővel. Ha állatorvos akarsz lenni, akkor gondolom szereted az állatokat. Akiket szeretünk azokért megteszünk mindent :)
2016. febr. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, épp ez a legelkeserítőbb, hogy 12 éves korom óta önkénteskedek a helyi állatotthonban, 14 éves korom óta segítek be egy kutyakozmetikában.. Rengeteget küzdöttem azért, hogy egyre több tapasztalatot szerezhessek és el sem tudom képzelni a jövőmet, úgy hogy nem állatorvosként dolgozom... Viszont tényleg nagyon ijesztő, hogy ennyire rosszul viselem.. Nem csak egy kis undor.. ez kő kemény rosszullét volt, de most olvasgattam itt más hasonló kérdéseket és ott azt írják, hogy meg lehet szokni ha valaki nagyon próbálkozik és idővel belejön, márpedig az biztos, hogy én nagyon fogok próbálkozni :) Köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2016. febr. 8. 21:35
 4/4 anonim ***** válasza:
A fóbiáktól meg lehet szabadulni. Lassan hozzá kell szokni. Ha te magad nem tudod elkezdeni, vagy nem tudsz megfelelő léptekben haladni, akkor szakértő segítsége kell.
2016. febr. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!