Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyomortükrözésen volt valaki...

Bucsán Zia kérdése:

Gyomortükrözésen volt valaki mostanában? Esetleea vörösvári úti rendelőben? Mik a tapasztalatok? Fáj? Mit érez az ember közben? 😱

Figyelt kérdés
2016. febr. 9. 15:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellemes ! Lényeg az, azt csináld amit a doki mond!
2016. febr. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%
Voltam, ha hazaérek leírom
2016. febr. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Na szóval:


Nem Pesten, de nem régen voltam kivizsgáláson, csináltak gyomortükrözést is. Előre mondták sokan, hogy szar, tudtam is, hogy szar lesz, de ennyire nem számítottam rá. Viszont visszagondolva túl lehet élni:


Első lépésben befújnak a torkodba kb egy ezred milliliter lidokaint, ami pont arra jó, hogy szar íze van, és még jobban hányingered legyen tőle, mert érzésteleníteni nem fog, főleg mivel mire hatna (1-2 perc) addigra már bőven zajlik a vizsgálat.


Utána az egyik oldaladra kell feküdnöd, stabil oldalfekvésbe, a szádba tesznek egy csutorát, amire rá kell harapni, a közepén a fogaid között van egy lyuk, oda dugják a csövet, hogy ne harapj rá az optikára. Elkezdik lefele tolni a torkodon, és amikor a garathoz ér, megkérnek, hogy nyelj egyet, máskülönben nem tudják átdugni rajta a csövet. Na most, ez különösen fos érzés, legalábbis nekem az volt, mivel éhgyomorra mentem, iszonyatosan sok volt a savam, és annyira öklendeztem, hogy az egész feláramlott a nyelőcsövembe, kaptam tőle egy gégegörcsöt, és nem kaptam levegőt, hiába nem a légcsőbe dugják, úgyhogy kb 40 centiről vissza kellett húzni a csövet, megvárni, amíg kapok levegőt, aztán újra az egészet. Másodszorra is iszonyatosan marta a gégémet a savas levegő, de túléltem valahogy. Nyilván akinek nincs ennyi sava, azzal ilyen nem biztos, hogy megesik. Viszont konkrétan azt, ahogy centiről centire csúszik a cső már nem érzed, csak amíg a garatodhoz ér. Utána már csak egy feszítő érzés van, meg iszonyatos hányinger és öklendezés. Plusz, van amikor fújnak a gyomorba némi levegőt, hogy jobban látható legyen a nyálkahártya, ezt közben/utána böfögi fel az ember folyamatosan.


A legszarabb az egészben az, hogy utána kb 5 percig véreset köptem, annyira megerőltette a garatomat az öklendezés, és kb egy hétig alig tudtam nyelni, olyan gombóc, és savas íz volt a torkomban, ami fájt is.

Visszatekintve túl lehet azért élni, jobb ha megvizsgálnak, mintha diagnosztizálatlan marad valami betegség, de nem kellemes, az biztos. Gondolj arra, hogy maga a tényleges vizsgálat kb 2 percet vesz igénybe, addig van lenn a cső összesen.

2016. febr. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!