Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy zajlik a lábujj amputáció...

Hogy zajlik a lábujj amputáció? (cukorbetegség miatt)

Figyelt kérdés
Érdekelne a műtét menete. Altatásban végzik vagy érzéstelenítik? Hány napot kell a kórházban tölteni? Van esély a gyógyulásra??
2010. márc. 30. 14:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%
A cukorbetegség nem múlik el az amputációtól
2010. márc. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem úgy értettem. Ha a lábujj amputálása mellett döntenek,akkor elképzelhető,hogy megáll az üszkösödés?
2010. márc. 30. 14:26
 3/14 anonim ***** válasza:

Az első válaszadó sík hülye, vagy rosszindulatú...

Aki érintett az amputációban, a helyében mindenképpen több orvos véleményét kikérném mielőtt döntenék, hogy elkerülhetetlen-e a műtét. Itthon szerintem ezt altatásban végzik és teljesen fájdalommentes.

2010. márc. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen áll meg. Ha már eljut odáig a betegség, hogy egy lábujjat le kell szedni, akkor nem fog ennyinél megállni. Persze nem kel egyből arra gondolni, hogy a következő a láb amputáció lesz, de a lábujjak amputációja elég gyakori.
2010. márc. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Eléggé elkeseredtem. Nem rólam van szó,hanem egy ismerősömről. Nem tudja,hogy a gerincébe kap-e valamit,vagy egyáltalán hogy fog zajlani a műtét..
2010. márc. 30. 14:35
 6/14 anonim ***** válasza:
Erről az orvosnak kötelessége részletesen tájékoztatást adnia. Szerintem amputáció előtt beleegyező nyilatkozatot is alá kell írni.
2010. márc. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Holnap kell befeküdnie,még semmit nem írt alá.
2010. márc. 30. 15:17
 8/14 anonim ***** válasza:

Na ez gáz(már nem a műtét, bár remélem elkerülhető). Rég alá kellett volna írnia már a beleegyezést és tudnia kéne, hogyan zajlik a műtét. Ezt akkor kell megtudnia amikor közlik vele, hogy műteni kell.


Szerintem biztos, hogy a műtét nem fog fájni. Nekem az orromban törtek csontot és az ébren se fájt, de ő kérhet altatást és úgy semmit se fog észlelni, csak miután a gyógyulóban felébredt.

2010. márc. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

20:53 vagyok és ez mind az orvosok hibája, hogy nem világosították fel.

Szorítok az ismerősödnek!

2010. márc. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Aranyos vagy,köszi!!

De holnap túl lesz rajta. És remélem,hogy hamar regenerálódik!

2010. márc. 30. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!