Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Bőrgyógyászatról tovább...

Bőrgyógyászatról tovább küldhetnek?

Figyelt kérdés

Bőrgyógyászatra kértem időpontot pattanásos arcom és vállam miatt. 22 éves leszek, tehát nem tinédzserkori amiből majd kinövök. Nagyon zavarnak és önbizalmam sincs miattuk így úgy döntöttem elmegyek hátha tudnak segíteni. Kérdésem hogy ha bőrgyógyászatra elmegyek miket kérdeznek, csak a pattanásokat vizsgálja vagy esetleg elküld más vizsgálatra is?

Ha kapok, milyen gyógyszerre számíthatok és ezek hatásosak?

Köszönöm előre a válaszokat.



2016. febr. 13. 23:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Először egy jó kozmetikus kellene, nem pedig rögtön gyógyszerekkel nekimenni. Semmit nem ér az antibiotikum, pedig rendszeresen azt írják fel. Ha kell, mondom kihez menj.
2016. febr. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia

Azt olvastam valahol hogy először célszerű megnézetni és utána már a kozmetikus is többet tud kezdeni velem.

Viszont örülnék ha nem kellene gyógyszereket szednem mert egyébként nagy gyógyszer ellenes vagyok de ebből már nem nagyon látok más kiutat. Próbáltam már mindent. Drága természetes szappanokat, krémeket, hidratálókat de semmi nem vált be, maximum egy hét erejéig. Ha megmondod kihez menjek szívesen utána nézek mert csak március végére kaptam időpontot.

2016. febr. 17. 14:25
 3/6 A kérdező kommentje:
* szívesen helyett örömmel :) :)
2016. febr. 17. 14:26
 4/6 Manka68 ***** válasza:
Ilyen bőrproblémát tud okozni anyagcsere probléma, d vitamin hiány. Szerintem próbáld ki a kevesebb szénhidrát bevitelt (van aki kifejezetten a csokitól lesz pöttyös), több mozgást, d vitamin pótlást.
2016. febr. 18. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
A kozmetikus tud segíteni, és miben? Minden kötekedés nélkül kérdezem! A kozmetikus felületi tisztítást végez, tehát ami már megjelent pattanás és mitesszer a bőrödön azt esetleg szebben és jobban ki tudja tisztítatni, mint te otthon saját magadnak. A kozmetikus sem tudja megelőzni azt, hogy ne legyenek újabb pattanásaid vagy mitesszereid. Ha súlyos a probléma, akkor bőrgyógyász mindenképpen, és nem kórházi orvos, akihez be sem teszed a lábad, de már megírta a receptet és jöhetsz is ki a rendelőből. Elsősorban kell egy normális magán orvos, akihez elmész, végig hallgat, mert ez is sokat számít, aztán megvizsgál, és végül megbeszéli veled, hogy számodra mik lennének a lehetséges tartós megoldások. A kozmetikus szerepe annyi a kezelésben, hogy ő szépen kitisztítja a bőröd, felpuhítja, krémezi és leápolja tisztítás után. Tehát úgymond steril körülmények között tisztítja a bőröd. Nyilván ezeket a körülményeket nem mindenki tudja magának otthon biztosítani. És ha valakinek annyira erősen csúnya a bőre, akkor csak a gyógyszer marad, nem az itt felsorolt praktikák: fogkrém, különböző teák, ilyen olyan krémek. Minden esetben orvoshoz kell menni az ilyen problémával. Nem a neten olvasott „csodaszerek” után menni. A pattanások kialakulásának az okát kell megszűntetni, mert bármennyire is szépen kinyomja a kozmetikus, attól még a helye ott marad, főleg ha igazán nagy és gyulladt pattanásokról van szó. Ezt saját negatív tapasztalatból mondom. Én is mindenféle sz@rt kipróbáltam, mire rászántam magam az orvosra, és minden rendbe jött pár hónap alatt. Azelőtt pedig évekig szenvedtem a problémás arcbőrömmel. Havi szinten 10-15 ezer Ft-ot költöttem „csoda” krémekre, minden hatás nélkül. Vischy, La Roche, Akneroxid, Bioderma és sorolhatnám még, hogy miket ki nem próbáltam, de várva várt hatás elmaradt. Ezért mondom, hogy te ne fuss bele ebbe a hibába, ha gond van, akkor orvos nem pedig az úgymond lustáknak való módszer, hogy a neten olvasok majd valamit aztán hátha jó lesz. Sokan írják, hogy az étkezésre is figyelni kell, ezt valamelyest el is fogadom, de nézd meg hány olyan erősen kövér ember van, akinek egy darab pattanás nincs az arcán. Vagy pl. sokan mondják a rossz fogakat, nekem sajnos a munkahelyemen sok az olyan ember, akinek rohadnak a fogaik, de pl. pattanás egy darab sincs rajtuk. Nyilván ezek is erősíthetik azt, ha valakinek problémás bőre, de nem ezeknek a dolgoknak az elkerülése fogja a problémádat gyökeresen megoldani.
2016. febr. 21. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Rendszeresen futok, tehát nem mozgás hiány lehet a probléma.

Szénhidrát bevitelem minimális, csak amennyi tényleg elkerülhetetlen, viszont olvastam hogy a tej sokszor kiváltja a pattanások kialakulását. Én nagy tejivó voltam eddig, tényleg, napi 3-4 deci vagy több lement. Na most 5 napja hogy nem iszok tejet, maximum egy kortyot és a bőröm olyan szinten megtisztult hogy én magam sem hiszem el. eddig nem hittem volna hogy érzékeny lehetek a tejre vagy bármi másra.

Örülök a javulásnak de persze elmegyek orvoshoz és megnézetem, már keresgélek, leis mondtam az időpontot a szakrendelésen mert több helyen olvastam hogy ott semmit sem csinálnak velem.

Utolsó válaszoló neked külön köszönöm a hosszú választ. :) Sokat segítettél. :)

2016. febr. 23. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!