Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Orvosként szerintetek "felfogh...

Orvosként szerintetek "felfoghatatlan" amit csináltam?

Figyelt kérdés

Sebész vagyok, rengeteget tanultam/tanulok, szeretem is. De a főorvos szerint a sebészezi osztályon, sose lesz belőlem jó orvos,sebész. Ezt épp tegnap mondta, és eléggé megzuhantam a kritika hallatán.

Épp műteni mentünk, egy komolyabb műtét volt, a főorvosúr műtött, ott voltam mellette. És a műtét előtt ugye beszéltünk a pácienssel. Egy fiatal 20 éves lány volt, aki hihetetlenül meg volt rémülve. Mivel így kb. Az idegösszeroppanás szélén állt, próbáltam megnyugtatni, és amikor készülődni mentünk, akkor megsimogattam az arcát. Kimentem, jól sikerült a műtét. Aztán az altatás után még beszéltem a lánnyal, és még párszor benéztem hozzá. Erre a főorvos az este folyamán kérdőre vonta, hogy miért simogattam meg a lány arcát?! Nem ismerem a szabályokat? Mit képzelek magamról? Erre annyit mondtam, hogy csak nyugtatni próbáltam. Erre azt mondta, hogy arra ott vannak az altatóorvosok. Komolyan ekkora bűn ez? Miért ekkora baj ez?

Előre köszönöm a válaszokat.

(F)



2016. febr. 15. 18:54
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen jól esett a lánynak! Inkább nézz be hozzá többször mint egyszer sem. Rám a műtét után rám sem nézett az orvosom...ennyit erről. Te emberből vagy, a főorvos meg már megszokta a dolgot.
2016. febr. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Elnézést. A koromat elfelejtettem. 29/F
2016. febr. 15. 18:57
 3/27 A kérdező kommentje:
És ha én ezt nem fogom tudni megszokni? Akkor " rossz szakember " leszek? Szerintem minden páciensnek ugyanúgy jár a törődés.
2016. febr. 15. 18:58
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez egy teljesen normális reakció volt. nem megcsókoltad, csak megsimogattad az arcát.

ugyan nem vagyok képben az eü-i szabályzattal, protokollal, nem tudom mit tartalmaz, de nem értem mi a gond ezzel.


amugy ez egy kedves gesztus volt tőled. ;)

2016. febr. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

attól mert törődsz az emberekkel nem leszel rossz szakember.

annyi, hogy empatikus leszel, amit néhány orvos nem ismer....

2016. febr. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem bűn. Csak emberséges voltál.

Nekem is volt egy műtétem. Nekem nagyon rendes orvosom volt, műtét előtt is bejött hozzám. Ő a kezemet simogatta meg :) Műtét után is jött, többször. Sok beteg meg még csak nem is látta az orvosát. Szóval szerintem az ilyen orvosok, akik így törődnek a betegekkel nagyon jók!

Talán a főorvos olyasmire gondolt, hogy talán félreérhető volt és ismerkedésnek lehetett gondolni.

De betegektől is hallottam már sokszor, hogy "beleszerettek" az orvosba. Szerintem van ebben valami, hogy ha kiszolgáltatott helyzetben van az ember, akkor annyira tud örülni minden kis kedvességnek és talán túl is értékeli őket, nem tudja a helyén kezelni.

De szerintem jó, hogy ilyen vagy és meg lehet találni az egyensúlyt, hogy legyél kedves, de azért profi. Nem kell feltétlenül ridegnek lenni ahhoz, hogy komolyan vegyenek.

2016. febr. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 tothp ***** válasza:
100%

A doktorbácsik- nénik még mindíg szeretik eljátszani, hogy ők élet halál urai. kvázi istenek. Ettől érzik úgy hogy felsőbbrendűek. Ez csak arra jó, hogy ha hibáznak, sose gondold azt, hogy ők esendőek, hanem ez a sors keze.


Nem baj, hogy nem ilyen vagy. Az öreg kollegák utálni fognak, a betegek meg hálásak lesznek. Te döntsd el, mi a fontos neked. Mond ez a név valamit?: "Patch Adams"

nézd meg a filmet.

2016. febr. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Ejha. Köszönöm a gyors válaszokat. És őszintén megmondom, hogy jól esik amit írtatok.

Az egyik válaszadó válaszára reagálnék, azzal kapcsolatban, hogy ugye a páciensek beleszeretnek az orvosukba. Hát nemtudom megeshet. De akkor az miért nem baj, hogy a nővérkék lépten nyomon kacérkodnak a férfi betegekkel, nyomulnak?! Az valahogy sose baj. Na mindegy. Érdekes volt az egész. Az volt a legfurább, hogy szó szerint mérges volt rám a doktor úr.

Nem nyugodtan mondta el, hanem agresszíven. És remélem sose leszek ilyen...

2016. febr. 15. 19:23
 9/27 anonim ***** válasza:

Nem. nagyon kedves gesztus volt tőled, igazán nagyra értékelem. Te még Ember vagy, a főorvosod pedig egy jól képzett gép.


Nem csodálom, ha a hozzád hasonló lelkes, kedves, fiatal orvosk elmennek itthonról, b_rom f_szfej főorvosok miatt, csak fájni fog a hiányuk. Szerintem legközelebb négyszemközt a főorvost úgy rakd helyre, ahogy megérdemli. Ha kirúgással fenyegetőzik, mondd meg neki, hogy okés, legalább felvehet a helyedre egy román közmunkást. Te elmégy Nyugatra, ahol nemcsak hogy emberből vannak az orvosok, nmecsak, hogy nincs paraszolvencia, de meg is fizetik az embert.

2016. febr. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem csak a fiatal orvosok ilyenek. Az én orvosom idős és mégis nagyon kedves. És találkoztam már bunkó fiatallal is. Úgyhogy ez nem a kortól meg a rendszerben eltöltött időtől függ :)
2016. febr. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!