Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Orrsüvény műtét után hány...

Orrsüvény műtét után hány nappal állhatok ismét munkába?

Figyelt kérdés
Vendéglátásban dolgozom; füst, stb...
2010. ápr. 1. 14:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem a füst a gond műtét után.

Hanem az hogy azt hiszem nem lehet emelni, meg a fejed úgy fog kinézni mint akit megvertek meg tampon lesz az orrodban

2010. ápr. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Műtét utáni teendők


A betegnek a szájon át történő légzés miatt gyorsabban szárad ki a szája, ezért igen sokat kell inni, lehetőség szerint a helységben, ahol tartózkodik, párásítani. Kerülni kell a túlzott szénsavas italokat és a csípős ételeket. Mindennemű erős fizikai munka, hajolás, emelés, sportolás kerülendő, mert növelheti az orrban lévő vérnyomást, így utóvérzést, orrsövény vérömlenyt okozhat. Ugyanilyen meggondolásból kerülendő a forró ülőfürdő, ehelyett gyors zuhanyozás javasolt.


A tamponeltávolítás után rövid ideig tartó vérzés előfordulhat, pár napig sűrű váladék, alvadt vér ürülhet az orrból, ami normális folyamat. Az orrot nem szabad erősen fújni. Egy hétig orrkenőcsöt, orrolajat kell a gyorsabb nyálkahártya regeneráció érdekében használni.


A teljes gyógyulási idő kb. 2 hét. Sportolást csak 3 hét elteltével javasolt.

2010. ápr. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ok, ezeket én is tudom... de sztem annyira nem lesz durva a fejem, mintha megvertek volna, max 1 kicsi véraláfutás. De kb mennyi nap ez?
2010. ápr. 1. 14:57
 4/16 anonim ***** válasza:

A dokid mit mondott?

Az hogy kinek mennyire lesz véraláfutásos ac arca elég változó, és az is kinek hogy szívódik fel.

Szerintem min 1 hét kell

2010. ápr. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
2010. ápr. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem volt orrsövény műtétem.

Engem először 2 hétre írtak ki táppénzre, aztán megint 2 hétre, mert nagyon nem akart gyógyulni.

Így összesen 4 hetet voltam otthon az orrom miatt.

Ja, és irodában dolgozom, mint adminisztrátor, szóval ott nem nagyon emelgetek.

Csak nem lehet hajolgatni, meg nem érheti hideg meleg.

2010. ápr. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Élmánybeszámoló

"Engem 1, 5 éve műtöttek orrsövényferdülés miatt. Azt gondoltam h majd altatásban végzik, de a doktornő rábeszélt a helyi érzéstelenítésre, mondván h neki is úgy lett csinálva és abszolút nem érzett semmit. . . Gondoltam akkor legyen :) Mikor reggel bementem a korházba kaptam egy nyugtató szurit, és betoltak a műtőbe. Megszúrta pár helyen az orrom érzéstelenítővel, míg el nem kezdett hatni az érzéstelenítő, bekapcsolt egy kis lágy zenét és kb 15-20 perc alatt megvoltunk. Tényleg semmi fájdalmat nem éreztem csak a kopácsolást hallottam :D

De viszont utánna. . . :S 5 napig bennt kellett lennem 3-3 tampon volt bedugva az orromba, úgy néztem ki mint egy bantunéger plusz az orrom előtt ott volt az a parittya v mi :D Az utolsó előtti napon meg ugye rám jött a tüsszentési inger és véletlenül kitüsszentettem az egyik tampont az orromból hahahaha Az volt a legrosszabb h csak a számon tudtam venni a levegőt, így esténként is arra ébredtem h teljesen ki van száradva a nyelvem és a szám:)"

2010. ápr. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Kérdeztél, válaszoltam aztán meg elkezdesz ellenkezni, és állítod hogy te aztán jobban tudod mikorra fogsz meggyógyulni :S
2010. ápr. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, akkor még nem olvastam, a teendőket! Nem ellenkezni akartam... Remélem minél előbb dolgozhatok.

Az orvos ezt még nem mondta nekem, 3 nap kórház, ennyit tudok és, h altatásban lesz. 1 ismerősömről láttam még kórházban készült képet, ő nem nézett úgy ki, mint a hülgy a fotón.

2010. ápr. 1. 15:13
 10/16 anonim ***** válasza:
Nagyon változó ki hogy gyógyul.De kicsi az esély hogy 1 hét után annyira jól legyél hogy melózni tudj, főleg hogy nem egy asztalnál ülve dolgozol
2010. ápr. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!