Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen gipszet raknak az...

Milyen gipszet raknak az eltort labujjra? 14/f

Figyelt kérdés
Ra estem a nagylabujj felol a masodik ujjra.Szoltam anyukamnak ,de semmi kedvem nincs elmenni orvoshoz. Lehet belole baj? (Be van dagadva ,nehezen mozog ,belilult)

2016. márc. 6. 10:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Semmilyet max a mellette lévőhöz rögzítik.
2016. márc. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szerintem mindenképp menj orvoshoz, én úgy tudom h nem gipszelik be csak valami rögzítő sint raknak rá.
2016. márc. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen! Nagy baj is lehet belőle akár rövidtávon, akár hosszútávon egyaránt, ha nem mész el orvoshoz.

Még ma menj be a helyi kórház baleseti sebészetére. Itt csinálnak rtg-t és megállapítják, elég csak valameddig nyugalomban tartani vagy ők valahogyan megoldják a rögzítését.

Ez nem lehet kedv kérdése. Semmi nem lehet fontosabb most.

Vagy választhatod a lustaságot, de akkor nagyobb esélyed is lehet valamilyen szövődmény(ek) kialakulására.

Inkább mondja az rtg alapján a doki, hogy nincs nagy baj, csak pár napig borogasd, kenegesd, pihentesd, mintsem nem mész el és a kezeletlenség miatt visszafordíthatatlan károsodások is lehetnek, nem beszélve a trombózisról, meg arról, lehet nyílt a sérülés, csak a dagadás, lilulás miatt nem látod és akkor kórokozók is bekerülnek ott a szervezetedbe, ami szintén elég nagy probléma.

Menj el ma a kórházba. Legalább Te is megnyugszol és hamarabb gyógyulhat, talán szövődménymentesen, mert orvostól kapsz utasítást.

2016. márc. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!