Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit tartalmaz egy átlagos...

Mit tartalmaz egy átlagos infúzió?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy 5 napja zúg a fülem (fülzúgás -tinnitus) és kétségbe vagyok esve. Kórházban a doktornő 1 hetes infúzió kúrára küldött és azt mondta ha nem használna vagy javulna a helyzet akkor jönne a gyógyszeres kezelés.

A fura az volt, hogy az infúziós nővér kérdezte hogy hol van az 'N' betűs (talán: Nootropil vagy Neodolpasse) gyógyszer. Mondtam hogy gyógyszer csak akkor kell, ha nem használna a kúra, de ő mondta hogy ez infúziós valamilyen cucc, ami a patikából ki kell kérni (de nekem nem írtak fel semmi féle vényes gyógyszert).

Most kaptam egy sima infúziót az N betűs gyógyszer nélkül, tehát a kérdés hogy ez használ-e; van valamilyen érdemleges tartalma?

Értágításra kell az infúzió hogy elmúljon a fülzúgásom.



2016. márc. 25. 23:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Alapjában véve az infúziós oldatok csak sós vizet tartalmaznak.
2016. márc. 26. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
sima infuziót kiszaradás ellen is adnak.. valszeg nem fog használni semmit... akár mindennap egy egészséges ember is adhatna magának ahelyett, hogy folyadékot fogyasztana.
2016. márc. 26. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 homo ludensz ***** válasza:
A sima infúzió csak hordozó anyag,alul a gumidugónál nyomják bele az orvos által rendelt hatóanyagot az előírt dózisban. A nővér nem a te bemondásodra alapozik mert a lázlapon ott vannak azok a paraméterek amiket a nővér végrehajt. A kezelőorvos majd eldönti hogy a te problémádra mi a legjobb. A reggeli vizitnél meg beszámol a főnökének hogy mit és hogy írta elő az infúziós kúrát és mit vár tőle ha majd lemegy.
2016. márc. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sikerült beszélnem a nővérrel eléggé le is órdított, hogy ha csak sima infúziót adna akkor azt fél perc alatt kikeverné nekem és nem 5 perc alatt tette volna. Szóval elvileg Nootropilt beletette de ez most nekem magas hogy meg kellene venni és akkor tenné bele a Nootropilt, de elvileg most is beletette, de ki tudja milyen sűrűségben vagy hogy egyeltalán beletette-e. Holnap is megyek másik nővérrel is szeretnék beszélni mert eddig nem nagyin javult a helyzetem.
2016. márc. 26. 13:17
 5/6 Cartilago ***** válasza:
általában ha nootropolt adnak, előtte és utána is vérnyomást kéne mérni..
2016. márc. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Használt ?
2018. febr. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!