Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy zajlik egy vérplazma adás?

Hogy zajlik egy vérplazma adás?

Figyelt kérdés

2016. márc. 31. 00:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A plazmaadás menete:


Bejelentkezés: A zöld számon ( 06-80-205-370 ) vagy a recepción tudsz időpontot kérni a plazmaadásra.

Vitális paraméterek (vérnyomás, pulzus, testhőmérséklet) vizsgálata és hemoglobinszint mérés.

Általános orvosi vizsgálat.

Plazmaferezis: A gépi plazmaferezis a véradás különleges formája, amely során önkéntes plazma adóktól (donoroktól) egy speciális készülékkel csak plazmavétel történik.


A plazmaadás folyamata 30-40 percet vesz igénybe, de az orvosi vizsgálatokkal együtt érdemes rászámolni egy órát.



Évente 33-szor lehet plazmát adni, a két adás között 3 napnak kell eltelnie.



Az alkalmassági vizsgálat plazmaadást követően fél évig érvényes, ezért érdemes odafigyelni, hogy 6 hónapon belül mindig adj plazmát. Fél év után, újra el kell végezni az alkalmassági vizsgálatot.

2016. márc. 31. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ

És hasonlit a véradásra amikor leszívják a plazmát?

Mennyire lehetek rosszul tőle?

2016. márc. 31. 01:14
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, hasonlít. A gép leveszi a véred, kiválasztja a plazmát, aztán visszakapod a véredet plazma nélkül.

Én csak kaptam plazmát betegség miatt, szóval én a másik oldalról vagyok tájékozott. De nagyon rendes vagy, hogy adsz, én rengeteget kaptam.

2016. márc. 31. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én vért adni nem voltam még, viszont rendszeres plazmaadó vagyok, szóval a kettő közti hasonlósággal nem vagyok képben, de nem lehet sok különbség.


Vénát szúrnak, rákötnek a gépre, kezedbe nyomnak egy stresszlabdát, amit ferezis alatt nyomkodnod kell.

A gép többször is leáll, ilyenkor visszapumpálja neked a vért, kapsz némi sóoldatot is.

Én ekkor szoktam émelyegni kicsit, illetve első két alkalommal le is esett a vérnyomásom, de igazából hozzáállás kérdése. Ha nem figyelek oda, észre sem veszem.

Az ápolók mindig kéznél vannak, ha jelzel nekik, vagy rosszul nézel ki, azonnal jönnek.


Aznap fizikai munkát nem végezhetsz.

Kapsz ingyen kávét, csokit, miegymást, ez sokat segít, de én azért némileg kóvályogni szoktam hazafelé :)

2016. márc. 31. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!