Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi a velemenyetek a szervátült...

Mi a velemenyetek a szervátültetésröl?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 3. 10:03
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
A halott/agyhalott emberből a szervátültetés jó dolog szerintem. Ha viszont nekem lenne bajom, én nem fogadnék el szervet élő donortól (csontvelő kivételével). Az idegen szerv gyógyszerek mellett is előbb utóbb kilökődik, aztán megint kell egy másik. Ilyen ideiglenes megoldásért én nem kockáztatnám egy másik ember (legtöbbször családtag) életét/egészségét. Egyrészt nagy műtétről van szó, másrész neki is szüksége lehet később a szervére amiről lemondott. Ha én beteg lettem, úgy jártam, ő éljen teljes életet egészségesen akár helyettem is.
2016. ápr. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%
Kb. mint ahogy az első írta. Nem fogadnék él, sőt én nem is szívesen adnék szervet, csak ha meghalok. Természetesen közeli családtagnak ha nagyon nagy szüksége lenne adnék, de mondjuk nem a 70 éves alkoholista apámnak. Nekem a szervátültetés egyébként nagyon negatív dolog, mindig a feketepiac jut eszembe..
2016. ápr. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kifejezetten biológiai oldalról nézve természetellenes, szinte perverz dolog, de el kell fogadni, hogy ez a biotechnológia fejlődésének egyik (átmeneti) megoldása jelenleg másképp nem kezelhető orvosi problémák időleges megoldására. Tulajdonképpen már a vérátömlesztés volt az első ilyen próbálkozás, ami csaknem 100 éve már bevett orvosi gyakorlat, bár tegyük hozzá, hogy ott csak szövetátültetésről van szó, amiben eleve korlátozott életképességű és korlátozott élettartamú sejtekről van szó. Emellett még ott sem tisztázott bizonyos hosszabb élettartamú idegen donorsejtek (limfociták, őssejtek) túlélése a recipiens szervezetében.
2016. ápr. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]


Ez a probléma belátható időn belül megoldódik. A cikk óta eltelt hét évben is óriási előrehaladás történt.

2016. ápr. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!