Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyire rossz érzés a végbél...

Mennyire rossz érzés a végbél és gyomortükrözés?

Figyelt kérdés
Mennyi ideig tart,hogy zajlik?
2016. ápr. 7. 10:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Negyed, max fél óra. Ez attól is függ, találnak-e valamit? Volt részem mindkettőben. Az, hogy mennyire rossz, embere válogatja. Van aki érzékenyebb, és az orvosok sem mind egyformán ügyesek.A bél tükrözés nekem nem volt kellemetlenebb, mint a beöntés előtte. Van aki horrort mesél. Ott levegőt is pumpálnak be a cső mellett, az a rossz, a gyomornál meg hogy nyelni kell, és irritálja a torkot az ember öklendezik tőle, de ott meg valami érzéstelenítővel befújják előtte. Én azt mondom,hogy ki lehet bírni, és egyik sem olyan rossz, mint egy foghúzás, a nélkül viszont soha meg nem tudják, hogy van-e valami daganat, vagy fekély? Ezért mindenképp meg kell csináltatni, ha bármelyik gyanúja felmerül.
2016. ápr. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A gyomortükrözés az ajtótól való belépéstől számítva, a távozásig, nem haladja meg a 3 percet. Ebbe beletartozik az orvos előadása, előzetes belenézés, fogsor eltávolítás, spray be fúvása. ( érzéstelenítő) Ha nyugodtan, elengeded magad, az orrodon veszel levegőt, jóformán semmit sem érzel. Aki meg öklendezik ha pókot lát a falon, az vessen magára.
2016. ápr. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
Egyik sem olyan rossz mint egy foghúzás?? Na ne már, a foghúzást ki lehet bírni, érzéstelenítenek is vagy max esetleg pillanatra fáj, mikor kikapják. De nem tudom elképzelni , hogy fájdalommentesen felnyomnak a végbélbe egy vastag csövet és hopp már kész is nem fájt....
2016. ápr. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
41%
Nekem még nem volt egyik sem! De biztos, hogy nem fájdalommentes, sokan ezt mondják mások meg azt hogy elviselhetetlen. Egyik ismerősömnek úgy fájt, hogy azt mondta mikor eltört a lába és szült na annál neki sokkal jobban fájt a végbéltükrözés. Nem tudom mit csináltak vele, de kellett volna menni még egyszer neki és visszautasította nem engedélyezte.
2016. ápr. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%
És aki pl. erősen pánikbeteg, aki tényleg rosszúl van az hogy megy el gyomortükrözésre? Egyik ismerősömnek lehet el kell mennie, de nagyon pánikolós és ha jön neki a roham meg beráng meg alig kap levegőt olyankor akkor gyomortükrözés közben hogy bírná? Hallottam olyanról hogy lehet kérni altatást, gondolom pénzért......
2016. ápr. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
88%
Én most estem át mindkettőn. Gondolkodtam altatáson de összeségében így utólag kar lett volna fizetni érte. Gyomortükrözésnél kb 1,5 perc volt öklendeztem rossz volt de az érzéstelenítés miatt nem fáj. Béltukrozes nekem kb 6 perc volt mindenféle fájdalomcsillapító injekció nélkül. Az orvos elmondta hogy a fájdalom attól is függ mennyire kanyargós a bélrendszer. Nálam egy kanyar volt ahol szó szerint elhagyta a számat egy aztakva. De kibírtam. Szóval igen kellemetlen de összesen 10 kellemetlen perc az életedből és sokat segíthet. Utána meg mindkét alkalommal félóra elteltével már vásárolgattam tehát teljesen jól voltam
2016. máj. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!