Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A gerincferdülésből ki lehet...

A gerincferdülésből ki lehet gyógyulni?

Figyelt kérdés

Évek óta hanyag tartásom van, csak kisgyerekként nem éreztem ennek a súlyát, a szüleim meg nem nagyon törődtek vele. Vagy 4 éve elküldtek 2 hétre gyógytornázni, de nem igazán csináltunk semmi olyat ami segített volna, még elég kicsi voltam.

Most februárban voltunk az ortopédián ahol azt mondták hogy egyhén el van ferdülve a gerincem bal oldalra, de nem vészes ha sportolok mellette és nem küldtek el sehova.

Viszont ez után az eset után 2-3 héttel volt iskolai viszgálat is ahol az iskolaorvos nem értette miért nem küldtek gyógytornázni, szerinte nem kicsit van elferdülve a gerincem és azt monda a csípőm is elferdült emiatt, aminek az lett a oövetkezménye hogy az egyik lábam fél centivel rövidebb.Azt mondta hogy jövő szeptembertől gyógytornára kell járnom, de addig is menjek vissza az ortopédiára, kérni talpbetétet.

Viszont itt olyan az orvosi ellátás, hogy kértünk időpontot februárban és nyárra kaptunk helyet...és nem tudom hogy mi lesz, mert arról a helyről már egyszer elküldtek hogy szinte semmi bajom.

Egyébként nagyon ritkán fájt a hátam, viszont múlt hónapban elkezdtem jógázni hogy erősödjön a hátam és azt vettem észre hogy attól elkezdett jobban fájni, de szerintem ez jó mert legalább egyenesen tartom a gerincem azóta, és érzem hogy a hátizmomnak jót tesz.

Mit csináljak? Nagyon szeretnék kigyógyulni ebből, de van egy olyan érzésem hogy ehhez a jóga nem elég...

A gyógytorna szokott segíteni? Vagy inkább keressek valami magán orvost aki tényleg tud segíteni?

És mi a tapasztalatotok, ki lehet gyógyulni egy gerincferdülésből, ha valaki tényleg nagyon igyekszik?

16/l



2016. ápr. 9. 12:55
1 2
 1/19 vfrtom ***** válasza:
100%
Ha enyhe fokú akkor igen, de nem lesz sétagalopp. Úszás, gyógytorna, a jóga is jó. Meg fel kellene iratni hámot vagy vagy fűzőt. Ebből is van 24 órás , nappali vagy èjszakai. És torna , mozgás , de csak helyesen, először lassan begyakorolni a helyes mozdulatot utána normál tempoban. Meg ha van lehetőség torna vagy jóga előtt masszázs, mert ugye a helytelen tartás miatt az izmok, inak sem olyanok mint kellene.
2016. ápr. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%

az első totál hülyeségeket írt.

A gyógytorna jóga, talpbetét, felesleges.

Edzeni kell hátra.


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__7533682-..


Edzéskor nem a sebesség számít és nem a mennyiség, hanem, hogy mindig nagyobb ellenállással csináld szabályosan.

Többféle húzódzkodás van, a kézfogásban különböznek.

Edzőterembe is mehetsz.

Ha rendesen csinálod heti 2-3 alkalom kb 45 perc, akkor lehet 3 hónap múlva elmúlik.

2016. ápr. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%

edzőkötél néven is kapni trx-et, olcsóbb

A húzódzkodás kifelé fordított tenyérrel, széles fogással a legjobb

ha nem megy a húzódzkodás, kérj segítséget, vagy fitness teremben csinálhatod a lehúzást

A lényeg a terhelés, ha megy a 15 ismétlés pihenés nélkül akkor az már túl könnyű gyakorlat.

2016. ápr. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 vfrtom ***** válasza:
100%

Érdekes akinek ez a szakmája nem tudja ezt. Aha, persze. Tehát húzódzkodás. Aha, erősítsük az amúgy is félre csúszott, rosszul fejlődött izmokat, hogy mégjobban elhúzzák a gerincet.

Először gyógytorna, lassan a helyes mozdulatokkal, jóga is jó. Berögzül a helyes mozdulat sor. És úszás , mell , gyors, hát. Ha ezek megvannak, csak azután érdemes súlyzós edzésen gondolkodni, de nem húzódzkodás, hisz a törzs alsó része nincs "rögzítve" így az izomzat felre húzza. És sajnos a fűző vagy hám szinte kikerülhetetlen.

2016. ápr. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 vfrtom ***** válasza:
100%
Ja, egy apróság. Teljesen más edzést, kondícionálást igényel egy "kóros" izomzat, csontozat, mint egy egészséges. Sokan ezt felejtik el.
2016. ápr. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%

vfrtom: Én se írok hülyeségeket az autós kérdésekhez, te se ide.

Ezzel a tudással nem terjeszteném, hogy értesz hozzá.

Ezt szerintem te se érted:

" más edzést, kondícionálást igényel egy "kóros" izomzat"

Van néhány gyakorlat hátizomra, ez minden embernek ugyanaz.


Az úszás, gyógytorna jóga célja az izomerősítés, csak más intenzitással.

A fűzőt is felejtsd el, ez a teleshopos cosmo disk orvosi változata, aminek a hordásától csak elsorvadnak a tartóizmok.

És tőle nem változik semmi, nyilnán nem egyenesíti a gerincet, csak tartja, de erre vannak az izmok.

Az aszimetrikus talpbetéttől is igazából berögzül a jelenlegi állapot, szimmetrikus edzés a jó.

A húzódzkodás a legjobb abból a szempontból, hogy nem terheli a gerincet.

2016. ápr. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 vfrtom ***** válasza:
100%
Aha,persze. Oké. Te tudod. Írd csak az okosságaidat.
2016. ápr. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 vfrtom ***** válasza:
100%

Akkor te miért? Egyforma edzés? Mindenkinek? Ezek szerint te nem értesz hozzá, csodálom, hogy még nem jött a fehérje, meg a többi. A gerincferdülés egy speciális dolog. Nem mindegy, hogy izomeredetű, rossz beidegződés, vagy csont eredetű, pl. elcsúszott csigolya. Utóbbi "házilag" nem fog menni.

Egyforma edzés. Igen. Van egy asszimetrikus izomzat, kezdjünk gyúrni, hurrá -> lesz egy még asszimetrikusabb izomzatunk. Ezzel ellentétben egy masszázzsal fellazított gyengébb oldal, a helyes mozgássorral , tornával megtámogatva, majd egy eleinte kényelmetlen ( de később elhagyható) fűzővel (lehet csinos is) vagy hámmal helyes tartásban rögzíteni az hülyeség. A kosmodisk nem kicsit más, az két madzaggal felkötött szalag, míg amit én bátorkodtam ajánlani az helyes tartásban szíjjakkal rögzít, amit orvos vagy gyógytornász állít be.

Nem a gyúrás ellen vagyok, de az már csak akkor , ha a két oldal szimetriába került,a tartás javult és elmúlt a fájdalom.

2016. ápr. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező: Már van 4 éves tapasztalatod az orvosokkal. Eldöntheted kinek hiszel.

A fehérje a húsban, tojásban, túróban van. A szervezet ebből épít izmot, ha jól edzel.

A szervezet akkor épít izmot, ha rá van kényszerítve, eddig nem tapasztalt terhelést kap. Ha a gyógytonászos mozgásokat napi 1 milliószor megcsinálod, attól nem leszel erősebb, sőt csak fogyni fogsz ami lehet izomleépüléssel is jár, ha nem eszel elég fehérjét.

Ha egy gyógytornász ezekkel az alap dolgokkal nincs tisztában, az szégyen.

A nyújtás persze fontos, nézd meg a linket tényleg jó.


vfrtom:

Láttál már ferde felkart, mert valaki csak bicepszezett? Az elcsúszott csigolya 50 évesen jön elő, ezt is a kondicionáló szóval együtt tanultad?

2016. ápr. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 vfrtom ***** válasza:
100%

Ne erőlködj. Képzeld csigolya dislocatio kialakulhat gyermekkorban, sőt még magzati korban is. Szóval erőlködj.

[link] igen? Hozzáfűzni való?

2016. ápr. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!