Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha valaki egy kórház előtt...

Ha valaki egy kórház előtt lesz rosszul, vagy közelében akkor is ki kell hívni a mentőket?

Figyelt kérdés
Pénteken történt, hogy egy néni elesett a kórház közelében, onnan jött ki amúgy. Nem tudott menni, ezért akivel voltam, bement a kórházba segítségét én kint maradtam a nénivel. Elég sokat vártunk, aztán bent azt mondták, hogy hívjunk mentőt. Kihívtuk, aztán nagy nehezen kijöttek a kórházból, le akarták mondani a mentőt, de addigra már kiért. De miért??? Miért kellett ezt? Ez egy cirkusz volt komolyan.

2016. ápr. 19. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha elég közel voltatok a kórházhoz, akkor én is feleslegesnek találtam volna a mentőt, jól tettétek, hogy először visszamentetek a kórházba. Legközelebb esetleg, ha ilyen eset előfordul, akkor keressetek valakit, akinek van kocsija, és vigyétek el a beteget, mert úgy látszik, az az egyetlen gyors és biztos módszer, és így legalább feleslegesen nincs lefoglalva egy mentő se (ugyanis ők nem taxisok!). Ti csináltok jól, a kórházban rontották el, sajna ebből is látszik a nemtörődömség. Adott esetben biztos felelősségre vonnám a hibás személyt. Reméljük, nem volt ebből galiba máshol, és épp nem volt szükség arra a mentőre! Nektek pedig gratula és köszönet, hogy segítettetek a néninek!
2016. ápr. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is hallottam már, hogy azért kell mentőt hívni, mert a tünetektől függ, melyik kórházba viszik, illetve attól, hol van szabad férőhely. Ettől függetlenül a közeli kórház legalább megnézhette volna. Rendes tőletek, hogy segítettetek.
2016. ápr. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy cirkusz, de nem ők találták ki. Erre külön jogszabály van.
2016. ápr. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen azóta már utána néztem, hát szerintem bevitték a kórházba, mivel onnan jött ki. De lehet másik kórházba vitték, ezt már nem tudom
2016. ápr. 20. 18:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Minden SBO-n van tolószèk, hordágy. Kitolni felrakni a nénit, betolni. Ha ájult akkor, fektetni lábait fel.... aztán mehet haza
2016. ápr. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 homo ludensz ***** válasza:
Furcsának tűnik hogy a kórház vagy rendelőintézet előtt történt balesetnél is mentőt kell hívni de ha belegondolsz van benne némi logika. A különböző szakorvosok a rendelőben vizsgálnak vagy műtőnek és most hirtelen dobjanak el mindent mert valaki sajnos elesett. Volt rá példa hogy gépkocsik ütköztek nálunk a helyi Egészségház előtt és mentőt kellett hívni. Milyen lehangoló hogy ott ülsz váróban a házi dokinál és elhívják egy sürgős esethez. Jártam úgy az urológusnál hogy ott hagyott derékig meztelen mert valaki a folyosón összeesett.
2016. ápr. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!