Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért gondolják azt a nők,...

Miért gondolják azt a nők, hogy az emlőt érő ütés/nyomás emlőrákot okoz? (kihalt volna már az emberiség ha így lenne)

Figyelt kérdés
És miért gondolják azt, hogy az ütés után azonnal meg kell röntgenezni?

2016. ápr. 28. 20:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Ki gondolja ezt? Nekem eszembe se jutott :D
2016. ápr. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

nagyon sokaktól hallottam.

azt is, hogy az emlőfájdalom emlőrákra utalhat.

meg azt is, hogy az ultrahang jobb vizsgálati módszer mint a mammográfia mert a mammográfia emlőrákot okoz.

2016. ápr. 28. 20:48
 3/9 anonim ***** válasza:
Nagymamámnak sajnos ütéstől elrákosodott egy csomó a mellében. Le is vették az egyik mellét.
2016. ápr. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Akinek ütéstől rákosodik el a melle, annak egyébként is elrákosodott volna.


Egyébként ez a kihalt volna az emberiség dolog nem csak itt probléma. Magyarországon az emberek egészségügyi alapműveltsége ijesztően alacsony. A legkisebb karcolással is sikítva rohannak orvoshoz tetanuszért, vagy a gyerekkel a hátukon törik be a sürgősségi ajtaját, mert koppant valahol a gyerek feje, de a legtöbb ember pánikrohamot kap egy zúzódástól is, mert nem tudja mit kell vele csinálni és már a halálán van ha egy nap alatt nem múlik el a fájdalom.

A betegek fele úgy megy orvoshoz, hogy miután elmondta mi baja, ami általában valami banális hülyeség, még hozzáteszi, hogy "a biztonság kedvéért bejöttünk, hogy megmutassuk".

2016. ápr. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez az egyik fele. A másik akkor se megy orvoshoz ha már szinte haldoklik. Úgyhogy amit írtál, nem lehet kijelenteni mindenkire, ahogy az enyémet sem. A kérdés nem is ez volt egyébként.
2016. ápr. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
De, a kérdés ez volt, csak kibővítettem még pár példával. Írhattam volna azt is, hogy azért, mert buták, ami szintén igaz lett volna, de szemléltetni szerettem volna, hogy nem csak ebben a témában, hanem mindben azok. Abba meg már bele se megyek, hogy ezen felül mennyire bunkók is az ilyen emberek.
2016. ápr. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

igazából mikor az ötezredik ember bejön vizsgálatra és ezzel a szöveggel bombáz már elfogy a türelmem.

lassan én kérek elnézést hogy végzettségem van.

2016. máj. 1. 08:37
 8/9 A kérdező kommentje:

sokan csak azért erőszakoskodnak hogy vizsgáljuk meg a mellüket hogy ne féljenek tovább, mert meg van róla győződve hogy baja lesz és bármit mondok én vagyok a hibás.

ilyenkor szoktam mondani hogy ezt a típusú félelmet nem nálunk kell kezeltetni...

2016. máj. 1. 08:38
 9/9 A kérdező kommentje:

sokszor úgy érzem hogy mi már csak dísznek vagyunk ott, és mindenki csak besétál azzal az elmélettel amiben hisz és vizsgálatot csináltat velünk.

tök mindegy neki hogy szakmailag mennyire helyénvaló az a vizsgálat vagy mennyire van értelme az egésznek arra amire kéri.

ha megüti a mellét berohan a legtöbbje és azonnal röntgenezzük meg akkor is ha egy hete volt szűrésen.

és utána meg nem csinálom meg akkor ordibál hogy miattam lesz emlőrákos. mintha a röntgentől elmúlna neki ha mégis ott lenne...

2016. máj. 1. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!