Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az a gyanúm hogy cukorbeteg...

Totti1993 kérdése:

Az a gyanúm hogy cukorbeteg vagyok, kihez forduljak? Mennyek a háziorvosomhoz és kérjek tőle vérvizsgálatot?

Figyelt kérdés

2016. máj. 1. 12:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvos.
2016. máj. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem MENNYÉL iskolába...
2016. máj. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, menj el a háziorvoshoz és mondd el neki a panaszaidat, ő majd beutal vérvételre kérés nélkül is, ha cukorbetegség gyanuja áll fent.
2016. máj. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszönöm, ha elmegyek vért adni a vöröskereszthez ott is megtudják ezt mondani?
2016. máj. 1. 18:59
 5/13 anonim ***** válasza:
Igen, amikor legkozelebb mesz vert adni, akkor el fognak kuldeni mert nem adhatsz vert.
2016. máj. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Vannak gyógyszertárak, ahol megmérik a vércukrot térítés ellenében.
2016. máj. 2. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
A háziorvostól kérj beutalót a Diaetológiára terheléses vércukor vizsgálatra. Éhomi vizsgálat, szőlőcukor oldatot kell meginnod. Vérvétel éhgyomorra, majd félóránként újabb vérvételek. Ez 2 órán belül összesen 5 vérvételt jelent.A levett vér vizsgálata alapján egyértelműen megállapítható, hogy cukorbeteg vagy e, és ha igen, melyik típusú cukorbetegségben szenvedsz.
2016. máj. 3. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Jánostól kaptad meg a tökéletes választ,fogadd meg.
2016. máj. 4. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 GImre válasza:

Helló. A gyanúdat mire alapozod? Voltak előjelei? Én 41 éve vagyok cukorbeteg. Olyan előjelekre gondoltam, mint a sok folyadék fogyasztás, fogyás, fáradtság stb,stb.

Én is azt mondom, hogy menj el a háziorvoshoz és mond el neki a panaszodat - de mindent. Ő valszeg elfog küldeni a diabetologiára. Ott már a szakorvos mindent elfog neked mondani.

2016. máj. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 mankip válasza:
Hany eves vagy? Kb 30 eves korodig elojohet az egyes tipusu diabetesz. Fogyas, szomjusag, ehseg, ezt ugy kelzeldxel, hogy napi 4-5 liter folyadekkal sem tudod csillapitani, es folyamatos evessel sem! Koncentracio zavar. Ha ezeket erzed, azonnal vercukrot kell merni! Nem eleg varni a laborral ket napot! Ha magas a cukrod, pl 20-30 koruli, azonnal orvosi ellatasra van szukseged! A haziorvosnak kell lennie vercukor merojenek. Ragaszkodj hozza, hogy merje meg. Minel elobb menj el hozza! Sajnos ha igaz amit sejtesz, ez egy eletveszelyes allapot is lehet! Szoval azonnal a haziorvoshoz!!!
2016. máj. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!