Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi van, ha gyesen vagy gyeden...

Mi van, ha gyesen vagy gyeden (nem emlékszem) lévő anyuka beteg?

Figyelt kérdés
Az a konkrét kérdésem, hogy mi van akkor, ha a másfél éves gyermekünkkel otthon lévő anyuka beteg és épp orvoshoz kellene mennie vagy pihenni kellene az ágyban, de apuka dolgozik. Apuka menjen szabadságra? A szabadság véges... elfogy... meg nem adják ki csak úgy amikor nekem kell.. Táppénz? Olvastam ezt azt és azt hiszem nem vagyok rá jogosult ebben az esetben. Tehát? Én legyek beteg? Elvileg a törvény tiltja a valótlan dolgokat... De a törvény akkor lesza rja azt is, hogy ha anyuka nem tudja esetleg ellátni a kicsit? Megoldásokat ötleteket várok. köszönöm

2016. máj. 15. 21:29
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Miért kellene táppénzt kapni?


Ilyen esetben az apuka is elmehet táppénzre.

2016. máj. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%
Normális cégnél ilyenkor kiadják a fizetés nélküli szabadságot az apukának, ha nem akkor feljelentést lehet tenni a főnök ellen
2016. máj. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bèbiszitter, nagymama, barátnő , rokon segítsègsègèt is lehet kèrni ilyenkor.
2016. máj. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Miért kellene táppénz? Valami elhallás lehet ezek szerint. Mondom máshogy. Anyuka a gyermek ápolását nem tudja ellátni, mert beteg lett. Én keresőképtelenné válok ezáltal, mert nekem kell otthon ellátnom a gyerekemet. Na már most ha ez egy-két nap akkor oké. Egy hét már megérzem. Ha hosszútávú a betegsége anyukának akkor haljon éhen a család? Elviekben nem lenne szabad ilyennek történnie ezért feltételezem, hogy van valami megoldás arra, hogy törvényesen apuka kieső jövedelmét pótolja addig az állam... Vagy gyorsan apuka gyes és anyuka vissza a melóba és élből táppénz? ... ez nem hiszem, hogy így van. Aztán az is lehet, hogy állambácsiéknál még ilyen példa nem volt és így erre nincs törvény... azaz első verzió. Olyan ez mint a kórházi ellátás... ha nincs pénz nincs egészség. Na de értitek a kérdést?
2016. máj. 15. 21:47
 5/9 anonim ***** válasza:
10%

Biztosítás


Hagy ne fizessük már az adónkból, hogy te otthon maradsz

2016. máj. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Még valami. Megnéztem. Apuka akkor mehet táppénzre, ha beteg gyermekét kell ápolni és anyuka nem részesül gyermeknevelési támogatásban. DE! A GYEREK HÁLISTENNEK EGÉSZSÉGES! Csak sajnos másfél évesen nem tudja átpelenkázni magát, tejet önteni, enni adni, ruhát mosni...... satöbbi satöbbi.......
2016. máj. 15. 21:51
 7/9 A kérdező kommentje:
Hagy ne fizessük az adónkból, hogy otthon maradok? Drága barátom akkor kívánom, hogy a feleséged gyesen legyen beteg és a gyereked miatt maradj otthon és megtudod mennyit kapsz fizetést... Persze kamu táppénz elképzelhető... Amúgy paraszt vagy ennyi...
2016. máj. 15. 21:52
 8/9 anonim ***** válasza:
"Akkor haljon èhen a család?"-sajnos nem ez az egyetlen elszomorító ès önhibádon kívüli helyzet, ahol az állam simán hagy èhenhalni :(
2016. máj. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnos anyuka kap ellátást, gyest, mást nem vehet mellé fel, apa sem mehet táppénzre a végtelenségig, marad a fizetés nélküli szabi, sokakat kirúgnak ilyenkor. Látni néha tv-ben, újságban hogy segitséget kér a család mert nem bírják anyagilag egy idő után. Ha nincs nagyszülő, egyéb segítség, akkor sajnos nehéz idöszak vár rátok. Az államot nem fogja érdekelni hogy oldod meg :(
2016. máj. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!