Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Melyik évszakban jobb műtéten...

Melyik évszakban jobb műtéten átesni, télen vagy nyáron?

Figyelt kérdés

gondolok itt nagyobb hasi műtétekre ami után még sokáig gyógyuló seb van.

Engem tavaly nyáron műtöttek, el is voltam keseredve hogy nem mehetek strandra, beszéltem az egyik ápolóval erről, aki szerint jobb hogy nyáron csinálták, mert jobban szellőzik meg gyógyul. Július végén már fürödtem vele (június 2-án volt a műtét). A sebi még másfél hónapig érzékeny volt, addig volt rajta a kötés, de csak azért, mert a ruha zavarta. Már varratszedés után azt mondták nem kell rá a kötés és lehet fürödni is.

Sokszor belegondoltam, hogy mi lett volna ha télen csinálják. Eléggé sokat kell foglalkozni a sebivel, télen a sok ruha miatt is zavaróbb lett volna.

Volt akit télen műtöttek? Milyen volt?



2016. máj. 19. 20:36
 1/1 anonim ***** válasza:
Egyértelműen hideg időszakban, mivel kisebb az elferdőződés kockázata.
2016. máj. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!