Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért nem lehet szabadon...

Miért nem lehet szabadon fogorvost választani, ha az otthonomtól 300km-re dolgozok?

Figyelt kérdés

Van szabad háziorvos választás, ez nagyon jó. Ha valaki 300km-re dolgozik az otthonától még bejelentett lakcímre sincs szüksége hogy háziorvost válasszon a munkahelye közelében, mert a munkahely címe alapján átkérheti magát.

Na de mi van a fogorvossal? Azt bizony nem lehet megválasztani! Ha az otthonodtól távol szeretnél az éves ellenőrzősre, esetleg kezelésre menni, akkor csak a lakóhely szerinti fogorvoshoz mehetsz!!! Utazgassál szépen horror pénzekért a fogorvoshoz, és ha visszahív további kezelésre, akkor megint vegyél ki szabit és megint utazgass egy napon keresztül. Ha e-mellé még átlag magyarként átlag bért kapsz, vagyis egy-két szombati túlórával sem éred el a nettó százezret váltott műszakban sem !!! , akkor inkább ott dögölj meg ahol vagy, mert se magánfogászatra nincs pénzed, se utazgatni az államihoz, amiért már befizettél sok-sok tb-t. Szóval gyári munkásként nem tudom megoldani a fogászati kezelésemet, mert nincs egyik megoldásra sem pénzem! Mit lehet ilyenkor tenni?



2016. jún. 3. 22:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Bementél egy fogorvoshoz és elküldött vagy mi ? Én szabadon választok, nem a körzetemben levő fogdokihoz mentem anno és nem volt belőle semmi probléma . Aztán tőle is elpártoltam, abból sem volt gond, ugyanúgy ellát, ellátott .
2016. jún. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az államiak közül egyik sem vesz be, mert a gép nem veszi be a lakcímemet. Az oep-nél azt mondták, gőzük sincs mi van ilyenkor, menjek a lakóhely szerintihez. Köszönöm, pont arra nincs pénzem és időm sem.
2016. jún. 3. 23:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Az csak duma, hogy a gép nem veszi be a lakcímedet.

Én is nem a lakcímem szerinti településre mentem és szó nélkül befogadtak, hónapokig kezeltek. Ráadásul még tanuló sem vagyok már.

1. Telefonálj több helyre, szólj, hogy nem vagy lakcímügyileg bejelentve, de idejönnél. Ha elutasítanak, felhívsz másik rendelőt.

2. Felkeresed a helyi kórházhoz tartozó fogászatot vagy fogászati klinikát.

3. Betegjogi képviselőt megkérdezel, hogyan tovább, milyen lehetőségeid vannak.

2016. jún. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk sem fogadnak el a körzeti fogászaton, csak az az orvos, akihez utcailag tartozunk.
2016. jún. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A mostani szabályozás szerint csak a területileg illetékes fogorvos lát el, de ha nem a lakóhelyed szerint szeretnél fogorvoshoz menni, akkor nem köteles ellátni a fogorvos, ha pl túl sok betege van, viszont érdeklődj több helyen, mert van ahol ellátnak ingyenesen akkor is, ha nem oda tartozol.
2016. jún. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!